Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Ikby'deki Yabancı Misyon Temsilcilikleri Kapatılmıyor

11 ay önce2 views

haberler

Haberler.com

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Mahcub, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) yabancı misyon temsilciliklerinin kapatılmayacağını söyledi.


Bağdat'taki bakanlık binasında düzenlediği basın toplantısında Mahcub, IKBY'deki yabancı misyon temsilcilikleri ve Arap ülkeleri arasında son dönemde yaşanan sorunlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Mahcub, "IKBY'deki yabancı temsilcilikler, siyasi değil hizmet faaliyeti vermek için burada bulunuyor. Kürt ve dış ülke vatandaşlarına hizmet götürüyor. Kapatılması için herhangi bir çalışma söz konusu değil." dedi.

"Lübnan ve Suudi Arabistan ile görüşüyoruz"

Arap ülkeleri arasında yaşanan sorunlar karşısında Irak'ın bir taraf olmadığını ifade eden Mahcub, "Hiçbir ülkenin abluka altına alınmasından yana değiliz. Kardeş ülkeler arasındaki sorun ve anlaşmazlıkların giderilmesi için talep edildiği halde ara bulucu rolünü üstlenebiliriz." diye konuştu. Haber

http://haberler.com/ikby-deki-yabanci-misyon-temsilcilikleri-10236347-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Ikby'deki Yabancı Misyon Temsilcilikleri Kapatılmıyor
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x68yvfu" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle