Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Gürcistan Güvenlik ve Savunma Konferansı

11 ay önce19 views

haberler

Haberler.com

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Basat Öztürk, Karadeniz'in güvenliği için Gürcistan'la ortak çalışmanın önemli olduğunu söyledi.


Gürcistan'ın Batum kentinde düzenlenen ve Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin de katıldığı Gürcistan Güvenlik ve Savunma Konferansı sona erdi.

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Öztürk, konferansın kapanış bölümünde, Karadeniz'in güvenliğine ilişkin konuşma yaptı.

Türkiye'nin, stratejik ortağı ve dost ülke Gürcistan'ın Avrupa Birliği (AB) ve NATO'yla entegrasyonu sürecine somut destek verdiğini ifade eden Öztürk, Bakan Canikli'nin de bu görüşleri dile getirdiğini kaydetti.

Öztürk, Karadeniz güvenliği konusunda NATO ve ortaklarının birlikte çaba göstermesi gerektiğini belirterek, "NATO'nun Varşova Zirvesi'nde, biz Karadeniz bölgesi için ek bir güvenlik faaliyeti uygulamaya karar vermiştik. NATO'nun deniz kuvvetleri sayısı önümüzdeki 2 veya 3 yıl içinde Karadeniz bölgesinde artacak. Haber

http://haberler.com/gurcistan-guvenlik-ve-savunma-konferansi-10125599-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Gürcistan Güvenlik ve Savunma Konferansı
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x64ao33" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle