Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Kop Bölgesi Enerji Üssü Haline Gelecek"

11 ay önce25 views

haberler

Haberler.com

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, "KOP bölgesi yakın gelecekte bir enerji üssü haline de gelecektir.
Karapınar, Bor ve Karaman Enerji İhtisas Endüstri Bölgelerinin toplamda en az 6 bin megavatlık kapasitesinin olması bölgemizin potansiyelini gözler önüne sermektedir." dedi.

Bostancı, bir otelde düzenlenen, "Güneş Pillerinin Ülkemizde Üretilebilmesine Yönelik Etüt Çalışmaları" konulu panelde, 8 ilden oluşan KOP bölgesinde kalkınmayı sağlamak için farklı projelerin uygulandığını ve desteklendiğini söyledi.

Bölgenin yeraltı ve güneş enerjisi kaynağı potansiyelinin KOP idaresinin temel ilgi alanı olduğunu belirten Bostancı, 2014 yılı sonrası yenilenebilir enerji çalışmalarına 4,5 milyon lira destek verildiğini dile getirdi.

Bostancı, enerjinin çeşitliliği, güvenliği ve enerji kaynaklarına makul fiyatlarla erişimin her ülke için stratejik bir zorunluluk haline geldiğine işaret etti. Haber

http://haberler.com/kop-bolgesi-enerji-ussu-haline-gelecek-10124842-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Kop Bölgesi Enerji Üssü Haline Gelecek"
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x649nxw" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle