Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Üniversiteye Giriş Sistemindeki Değişiklikler Açıklandı

11 ay önce11 views

haberler

Haberler.com

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Yekta Saraç, milyonlarca insanın merakla beklediği üniversiteye giriş sistemindeki değişiklikleri açıkladı.
Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Yekta Saraç, 2018-2019 eğitim yılında yükseköğretime giriş sınavının yeni adının 'Yükseköğretim Kurumları Sınavı' olacağını açıkladı. İki oturum halinde yapılacak sınavın Haziran ayında bir hafta sonunda bitirileceğini belirten Saraç, sorularda sadece Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının esas alınacağını ifade etti. Değişikliklere göre, 18 olan puan türü sayısı 5'e düşüyor. Türkçe ve Temel Matematik de bütün puan türleri için önem arz ediyor. Saraç, "Türk yükseköğretimi için çok önemli bir eşiği atlıyoruz. O değişiklik de temel yeterlilik puanının oluşturulması ve temel yeterlilik sınavıdır. Türkçe ve temel matematiğin merkezde olduğu temel yeterlilik esaslı bir değerlendirme artık söz konusu olacak" dedi.

Temel Yeterlilik Testi'nden alınan 200 ve üzeri puanlar 2 yıl boyunca geçerli olacak. Haber

http://haberler.com/universiteye-giris-sistemindeki-degisiklikler-10123002-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Üniversiteye Giriş Sistemindeki Değişiklikler Açıklandı
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x648h7j" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle