Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Kenya: Muhalefet lideri Odinga seçimden çekildi

11 ay önce4 views

Kenya’da muhalefetin ortak adayı Raila Odinga’nın tekrarlanması beklenen genel seçimlerinden cekilmesi ülkede büyük tepkilere yol açtı.

Raila Odinga, 26 Ekim’de yeniden yapılacak olan başkanlık seçimleri için usulsüzlük riskine karsı herhangi bir önlem alınmadığı savunarak, seçim yarışından çekildiğini resmen açıkladı.

Odinga, Kenya Bağımsız Seçim ve Sınırlar Komisyonunun (IEBC) reform taleplerini reddettiğini açıklıyarak yeni bir seçim tarihi belirlenmesi gerektiğini” ifade etti.

Odinga, daha önce yaptığı bir açıklamada “seçim komisyon üyelerinın istifa etmesi gerektiğini ve ülke genelindeki protesto gösterilerinin devam edeceğini” duyurmuştu.

#Kenya vote in balance as crisis deepens after Odinga quits https://t.co/6NTMJojYIl pic.twitter.com/aGqqwykwaL— Reuters Africa (@ReutersAfrica) 11 octobre 2017


Kenya’da 8 Ağustos’ta yapılan seçimlerin sonuçları hileli olduğunu iddia eden Odinga’nın destekçileri sokaklara dökülmüş, polis ve protestocular arasında çıkan şiddetli çatışmalarda 11 kişi hayatını kaybetmişti.

Kenya Yüksek mahkemesi ise seçimde usulsüzlüklerin tespit edildiğini belirterek devlet başkanı seçiminin yeniden yapılacağını duyurmuştu.

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Kenya: Muhalefet lideri Odinga seçimden çekildi
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x645545" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle