Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Watch fullscreen

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Oturdukları Yerden Ahkam Kesmek Elbette Çok Kolay”

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı
2 years ago|0 view
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin gayrimeşru referandumu sonrası Türkiye’nin yaptırımlarının eleştirilmesine ilişkin, “Bölgesel yönetimi kararından döndürmek için başlattığımız ve başlatacağımız yaptırımları eleştirenler yarın çok büyük felaketler yaşanmaya başlandığında acaba nasıl bir çözüm öngörüyorlar? Sırtında yumurta küfesi taşımayanlar için oturdukları yerden ahkam kesmek elbette çok kolay” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NG Güral Otel’de gerçekleştirilen 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısının kapanış konuşmasını yaptı. AK Parti’nin bu geleneğinin önümüzdeki yıllarda devam edeceğini belirten Erdoğan, “Her gün daha da genişleyen, büyüyen, birbirine kenetleyen bu ailenin bir mensubu olmaktan iftihar ediyorum. AK Parti’nin en önemli özeliklerinden biri de vefanın, dayanışmanın, kardeşliğin partisi olmasıdır. Birileri bizim partimizdeki değişimle ilgili ifadelerimizi aslında neyi anlattığımız neyi kastettiğimiz çok belli olduğu halde ısrarla farklı yönlere çekmenin gayreti içindedir. Halbuki AK Parti’nin nasıl ortak geçmişini ortak geleceğine dönüştürme iradesine sahip büyük bir parti olduğunun en güzel ispatı bu toplantımızdır. Bu büyük kardeşlik, dava ve yol arkadaşlığı asla kişilerle kaim değildir. Şahsım dahil hiçkimse kendi davanın üzerinde göremez ama aynı zamanda bu davanın her bir ferdi, ülkemize, medeniyetimize yaptığı hizmetler nedeniyle başlı başına bir kahramandır. Hiç kimse bilmese, takdir etmese de ben bunların hepsini çok iyi biliyorum ve her birinize ayrı ayrı samimi şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki sizlerle yol arkadaşlığı yaptım, tüm bu başarıların altına sizlerle birlikte inşa etme şansına sahibim. Bir faniye bundan daha büyük mutluluk nasip olabilir mi” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’ye yönelik her saldırı, ülkemizin önüne çıkartılan her engel başımıza musallat edilen her bela bizim sorumluluğumuzu daha da artırmaktadır” diyen Erdoğan, “AK Parti’yi yıkmadan Türkiye’yi yıkamayacağını görenler, ülkemizle birlikte partimizi de hedef alıyorlar. Bunun için bizim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi her zamankinden çok daha güçlü tutmamız gerekiyor. Milletimize hizmetkar olarak başladığımız bu yolda aynı şekilde devam ettiğimiz müddetçe bize kimse zarar veremez. Bize verdiği desteğe karşılık milletimize şükran borcumuzu ödemenin tek bir yolu vardır, o da çok çalışmak, daha çok proje üretmek, daha çok yatırım yapmaktır” açıklamasında bulundu.

Kongre sürecinin devam ettiğini hatırlatan Erdoğan, “AK Parti’nin mahalli idareler ile milletvekili seçimlerindeki oy oranları arasında daima bir fark bulunduğunu biliyoruz. Amacımız bu farkı mahalli idarelerimizdeki oyları yukarı çıkartarak kapatmaktır. Milletvekilliği seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri arasında da fark oluşmaması lazım. Aksi takdirde mecliste sıkıntıya düşeriz. Tabii bu seçim silsilesinin tepesinde Cumhurbaşkanlığı var. Yeni sistemde yürütme tamamıyla Cumhurbaşkanlığına geçiyor. Hükümetin üst düzey bürokrasi ve icraya yönelik tüm kararlarını da belirleyen bir tercih söz konusu. Gördüğünüz gibi boşa geçirilecek tek bir saniyemiz bile yoktur. Çok çalışıcağız. Şahsım dahil oma üzere dağ tepe demeden koşturacağız. Gönül teması bunu sağlayacağız hizmetlere aynı şekilde devam edecek. Gidemediğimiz yer bizim değildir” ifadelerini kullandı.

=========================================

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:


İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi


İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri

İhlas Haber Ajansı hakkında


İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için

Browse more videos