Cinayet Zanlısı İle Polis Arasında Çatışma: 1'i Polis, 2 Yaralı

  • 7 yıl önce
Gaziantep'te kaçan cinayet zanlısı ile polis arasında kovalamaca çıktı. Aracın önünü kesen motorize ekiplerle zanlı arasında yaşanan çatışmada 1 polis ve cinayet zanlısı şahıs yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde cinayet zanlı İbrahim Halil D.'nin yerini belirleyen Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri zanlıyı gözaltına almak istedi. İbrahim Halil D. 27 ZE 309 plakalı beyaz bir otomobil ile kaçmaya başladı.

Bir süre kaçan şahsı yakalamak aracın gidebileceği güzergahlar kapatılırken, Şahinbey İlçe Emniyet müdürlüğü Araştırma Bürosu motorize ekipleri, Güzelvadi Mahallesi Şahinbey Parkı karşısında aracın önünü kesti. Üzerindeki silah ile polislere ateş eden İbrahim Halil D., motosiklet üzerindeki bir polisi ayağından yaraladı.

Polislerin de karşılık verdiği çatışmada, zanlı yaralandı.

Ayağından yaralanan polis memuru ile çatışmada ağır yaralanan zanlı olay yerine gönderilen ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Olay yeri güvenlik çemberine alınırken, mermilerden birinin polis motosikletinin deposunu deldiği ve şans eseri olay faciaya dönüşmedi. Yerdeki boş kovanlar ve kan izleri facianın boyutunu gözler önüne sererken, ekipler araçta inceleme yaptı.

Yaralı cinayet zanlısının hayati tehlikesinin olduğu öğrenilirken, araçta iki kişinin daha bulunduğu ve başka bir araçla kaçtıkları ileri sürüldü.

Polis ekiplerinin incelemeleri sürüyor.

=========================================

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:


İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi


İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri

İhlas Haber Ajansı hakkında


İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için

Önerilen