Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Ekzekutimi i biznesmenit dhe Drejtorit të OSHEE-së

last year0 views

FSsX2HZNcjMvMjY

RTV KLAN

Ekspertët kriminalistë kanë gjetur gjurmë dhe mbetje biologjike, në automjetin që dyshohet se është përdorur nga autorët e atentatit të dyfishtë në Vlorë mbrëmjen e së mërkurës.

Burime pranë Policisë së Shtetit i thanë Televizionit Klan se gjurmët dhe provat e gjetura janë fije flokësh që mund të çojnë në identifikimin e autorëve, që qëlluan mbi biznesmenin Mirvjen Hyseni dhe Drejtorin e OSHEE- së së Vlorës, Roland Saliu.

Me mbetjet biologjike, pritet që ekspertët të ndërtojnë edhe profilet gjenetike të autorëve, për t?i krahasuar më pas me ato të personave të dyshuar.

Në Institutin e Policisë po ekzaminohet edhe kallashnikovi i gjetur në mjetin u djegur në dalje të fshatit Panaja.

Autorët kanë qenë dy persona të maskuar që më pas hapën zjarr drejt tavolinës ku ndodheshin Hyseni dhe Saliu.

Lëvizjet e tyre mësohet se janë regjistruar nga kamerat e sigurisë së disa bizneseve të zonës. Ndërsa kamerat e barit të hotel Vlorës, ku ndodhi krimi nuk ishin funksionale.

Tv Klan

Report this video

Select an issue

Embed the video

Ekzekutimi i biznesmenit dhe Drejtorit të OSHEE-së
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5szz8y" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above