Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Watch fullscreen

Ora News –Kuvendi miraton ndryshimet në qeveri

Ora News Lajme
Ora News Lajme
3 years ago|1 view
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Kuvendi ka miratuar me shumicë votash (mbi 100 vota pro) ndryshimet në kabinetin qeveritar. Pas shkarkimit të 6 ministrave dhe zv/kryeministrit si dhe emërimit të ministrave të rinj, kryeparlamentari Meta lajmëroi 30 minuta pushim.
Emërimet e ministrave të rinj:
Zv/kryeministre, Ledina Mandia votohet me 119 vota pro.
Dritan Demiraj, ministër i Punëve të Brendshme, me 107 vota pro.
Arben Beqiri ministër i Shëndetësisë, votohet me 118 vota pro.
Xhulieta Kërtusha si Ministre e Mirëqenies Sociale votohet me 118 vota
Helga Vukaj ministre e Financave miratohet me 116 vota pro
Mirela Karabina ministre e Arsimit, 111 vota pro.
Gazment Bardhi ministër i Drejtësisë, 106 vota pro.

Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/vendi/sot-seanca-e-jashtezakonshme-per-ministrat-teknike-komisionet-e-vettingut-kryetari-i-kqz/

Browse more videos