Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Israil'in "Ezan Yasağı" Yasa Tasarısına Tepki

2 yıl önce10 views

haberler

Haberler.com

Gazze Şeridi'nde bir araya gelen Filistinliler, İsrail parlamentosu Knesset'in, ezanın okunmasını kısıtlayan yasa tasarısını ilk oylamada kabul etmesine tepki gösterdi.


Gazze'de İslami Cihat Hareketi tarafından Knesset'in, ezanın kısıtlanmasını öngören yasa tasarısını onaylamasına karşı düzenlenen gösteriye katılan onlarca Filistinli, "Minareler susmayacak" ve "Ezan zulmünüzden daha güçlü" yazılı dövizler taşıdı.

Hareketin yöneticilerinden Ahmed el-Mudellel, yaptığı konuşmada, "Bu yasayı, İsrail'in, Müslümanların akidesini hedef alan cinayetlerine eklenen yeni bir cinayet olarak kabul ediyoruz. Yasa ancak cesetlerimizin üzerinden geçirilir." ifadelerini kullandı.

"Abluka altındaki Gazze'den, ezanın, Kudüs ve İsrail'in içindeki camilerde susmayacağını ilan ediyoruz." diye konuşan Mudellel, Filistinli gruplardan, İsrail'in aldığı kararlara karşı koymak için birlik içinde olmalarını istedi.

Mudellel, "İsrail ile savaşımız açıktır." dedi. Haber

http://haberler.com/israil-in-ezan-yasagi-yasa-tasarisina-tepki-9354062-haberi/

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Israil'in "Ezan Yasağı" Yasa Tasarısına Tepki
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5ecna1" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle