Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Tahiri: Sulm politik i Prokurorisë - News, Lajme - Vizion Plus

2 years ago0 views

http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://twitter.com/VizionPlusTV
Deputeti i opozitës Dashamir Tahiri e ka cilësuar përpjekje per te vendosur balance politike, konkluzionin e Prokurorisë se Përgjithshme se ai nuk mund te ushtroje funksionin e deputetit. Tahiri ka sqaruar edhe dy çështjet ne Itali, per te cilat Prokuroria ka arritur ne përfundimin se duhet t?i ndërpritet mandati. Sipas Tahirit, nuk ka asnjë procedim apo vendim nga drejtësia italiane per çështjen e parave te falsifikuara, ndërkohe qe vendimi per dokumentet e falsifikuara është marre ne mungese e ai s?ka pasur dijeni dhe ka nisur procedurat, duke dorëzuar pranë autoriteteve italiane vërtetimin se patenta nuk ka qene e falsifikuar. Një dite me pare Prokuroria njoftoi se per shkak te ligjit te dekriminalizimit, deputeti Dashamir Tahiri humbet mandatin e deputetit, po ashtu mandatin e humbasin edhe deputeti Shkëlqim Selami dhe kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi.

Report this video

Select an issue

Embed the video

Tahiri: Sulm politik i Prokurorisë - News, Lajme - Vizion Plus
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x5cwek6" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above