Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Atentati ndaj Gentjan Bejtjas, ndalohen 9 persona - News, Lajme - Vizion Plus

2 years ago0 views

http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://twitter.com/VizionPlusTV
Të paktën nënte persona janë ndaluar dhe një tjetër është shpallur në kërkim pas tentativës për vrasje me eksploziv ndaj Gentian Bejtjës më 19 shtator të këtij viti. Te ndalurit akuzohen për vjedhje me dhunë, shkatërrim i pronës me eksploziv, trafik të lëndëve narkotike dhe prostitucionit si dhe armëmbajtje pa leje. Policia e Durrësit ka zgjeruar hetimet, duke vënë në pranga edhe persona të tjerë që kanë ndihmuar në pajisjen e autorëve me karta celularësh, duke arrestuar personin që është punonjës i një kompanie celulare. Gentjan Bejtja, mbeti i plagosur pas një atentati me eksploziv në automjetin e tij. I riu nga Larushku, rezulton person me precedentë penalë të mëparshëm, por ndonëse është arrestuar disa herë ka arritur t?i shpëtojë burgut. Emri i Bejtjas është lakuar edhe gjatë hetimeve për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj, pasi ai u dyshua si një nga autorët e vjedhjes së makinës me te cilën lëvizte autori i krimit. Ai bashkë me Enver Stafukën, u akuzuan për vjedhjen e mjetit ?BMW?. Stafuka u rrëmbye nga 4 persona të veshur me uniforma policie.

Report this video

Select an issue

Embed the video

Atentati ndaj Gentjan Bejtjas, ndalohen 9 persona - News, Lajme - Vizion Plus
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5cwdso" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above