Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Bu Eğitimler Vatandaşın Huzuru İçin

2 yıl önce8 views

egeplay

EGEPLAY

Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde yaptığı çalışmalarla vatandaşın yaşamını kolaylaştırıyor. Bornovalıların huzur ve sağlığını olumsuz yönde etkileyen her türlü faaliyete müdahale eden zabıta ekipleri, gerekli işlemleri uygulayarak, sorunların çözülmesini sağlıyor. Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, şeffat denetim için kamera kayıt sistemi ile çalışıyor. Görüntü ve ses kaydının yanısıra fotoğraf da çekilebilen 14 yaka kamerası hem operasyonlar, hem de rutin denetimler sırasında kullanılıyor. Zabıta ekipleri Vatandaşa daha kaliteli hizmet verme noktasında daha fazla bilgi sahibi olmaları için sürekli olarak eğitim desteği de alıyor. Son olarak Tebligat Kanunu eğitimi alan zabıta memurları, karşılaştıkları olaylarda da nasıl davranmaları konusunda bilgilendirildi. Eğitimleri Bornova Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü avukatları verdi.

Vatandaşın yaşam kalitesini yükseltmek hedefi ile hareket eden Bornova Belediyesi, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için gerekli tedbirleri alıyor. Ruhsatsız işletmelerin faaliyetlerine son vermek, kaldırımlara park etmeyi önlemek, gıda satışı yapan işletmeleri denetlemek, hurda araçların çekilmesi ve pazar yeri denetimlerinden ruhsat dağıtımına kadar bir çok konuda görev yapan ekipler, ayrıca aldıkları eğitimlerle de yaptıkları görev ve yurttaşlara daha iyi hizmet noktasında kendini geliştiriyor.

Son olarak “Tebligat Kanunu” eğitimine katılan zabıta memurları, usule uygun tebligat yapımından, sorunların çözümü ve mevzuat kapsamındaki düzenlemelere kadar birçok konuda bilgi edindi. Bornova Belediyesi bünyesinde görev yapan 50 zabıtanın katıldığı eğitimi Belediye Hukuk İşleri Müdürlüğü avukatları verdi.

Zabıtadan şeffaf denetim

Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, şeffat denetim için kamera kayıt sistemi ile çalışıyor. Görüntü ve ses kaydının yanısıra fotoğraf da çekilebilen 14 yaka kamerası hem operasyonlar, hem de rutin denetimler sırasında kullanılıyor. Uygulama ile zabıta ekiplerinin denetimleri kayıt altına alınarak, öncelikle memur-vatandaş ilişkilerinin kontrol edilmesi, denetim sırasında yaşanan gerginlik, hakaret ve istenmeyen durumların engellenmesi amaçlanıyor.

Çocukların sağlığı için gıda denetimleri sıklaşıyor

Zabıta Ekipleri okullara ve çevrelerinde bulunan gıda satış yerlerine yaptıkları denetimleri okul zamanlarında sıklaştırıyor. Çocukların sağlığı için okul kantinlerini kontrol eden ekipler, çevrede bulunan büfe ve işyerlerini de sürekli olarak denetliyor. Ruhsatsız işyerleriyle kanunlara aykırı olarak kaçak ürün satan işletmelerin mallarına el konularak hakkında yasal işlem başlatılıyor.

Kaldırımlara araç park edenlere ceza

Vatandaşın yoğun şikayetine neden olan yaya kaldırımlarına park eden araçlara ise Zabıta Ekipleri izin vermiyor. Bu konuda yaptığı çalışmalarla vatandaşa bilgilendirme yapan ekipler, uygunsuz park eden araçları anonsla uyarılıyor. Uyarıları dikkate almayanların araçları fotoğraflanarak kaydediliyor ve plakalarına ceza uygulanıyor. 5326 sayı

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Bu Eğitimler Vatandaşın Huzuru İçin
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5c1cm2" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle