Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Tam ekran izle

Yeni POLİS MARŞI - Türk Polisleri Marşları Güvenlik Polisi Marş Piyano Solo Türk Polis Teşkilatı Emniyet Kanunu Polisler Esenlerli Genç Piyanist Vazife Yasa Merkez Daire İl İlçe Emniyet Müdürlükleri Sahil Güvenlik Jandarma Asayiş Ceza Son

Piyano GÜNEŞ YAKARTEPE Piano Müzik
3 yıl önce|352 görüntüleme
Esenlerli Genç Piyanist Esenler Belediyesi
Esenler'li ,Genç Piyanist, Esenler, Belediyesi,
Çok Sevdiğim En güzel Polis Marşı'nı Yürekli, Polislerimiz için Solo Piyano ile İcra Ettim ve söyledim.
Tüm polis teşkilatımıza armağan olsun. Cefakar Polislerimiz Çok seviyoruz.
En güzel Polis Marşı'nı Yürekli, Yılmaz Polislerimiz için için Solo Piyano ile İcra Ettim
Esenlerli Genç Piyanist Güneş Yakartepe, " Polis Marşı " Eserini akustik Kuyruklu Piyano ile çaldı ve Söyledi.
Çok sevdiğim Polis abilerime armağan ettim. Onları çok seviyoruz. Polisler bizim canlarımız.
Genç Piyaniste Destek ve Güzel Yorumları Bekliyor
Polis Marşı Eseri Hakkında Bilgi
POLİS MARŞI
Yurtta sulh cihanda sulh amacımız her işte,
Türk, öğün, çalış, güven, bekleyenin var işte,
Hudutta ordu bekler, dahilde biz bekleriz,
Biz kanunun rejimin timsali polisleriz.

Halkın hizmetindedir bizim bütün varlığımız,
Doğrulukla incelik ayrılmaz şiarımız,
Hudutta ordu bekler, dahilde biz bekleriz,
Biz kanunun rejimin timsali polisleriz.

Baş başa yaşar bizde, mesuliyet ve şeref,
Emri yapmak, vatana hizmet etmek tek hedef,
Hudutta ordu bekler, dahilde biz bekleriz,
Biz kanunun rejimin timsali polisleriz.

Polis kelimesinin günümüz Türkçesinde genel olarak ifade ettiği mana Emniyet Genel Müdürlüğü personeli olup,kısaca görevli olduğu saha içerisinde vatandaşların huzur ve güvenini temin ile suç ve suçluyla mücadele eden kişi olarak ifade edilebilir.
Türk Polis Teşkilatının kuruluş tarihi olarak Osmanlı Devleti tarafından kurulmuş olan ilk polis biriminin kuruluş tarihi olan 10 Nisan 1845 tarihi kabul edilmekte ve her yıl teşkilat tarafından kutlanmaktadır.
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Belediye teşkilatlanması tamamlanmış olan il, ilçe ve beldelerde güvenlik Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sağlanmakta,daha küçük birimlerin ve yapılaşmaya açılmamış alanların güvenliği ise Jandarma Genel Komutanlığı tarafından sağlanmaktadır.
Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez ve 81 ilde teşkilatlanmış olup konularına göre uzmanlaşmış alt birimlere ayrılmıştır.Suç türlerinin değişken olması neticesi polis teşkilatında da bu değişen suç ile mücadele edebilmek için her geçen Gün yeni uzmanlık birimleri oluşturulmaktadır.
Türk Polisinin eğitimi ise Polis Akademisi ve Polis Meslek Yüksek Okulları tarafından verilmektedir. Polis Akademisinde eğitim lisans seviyesinde olup mezunlar komiser yardımcısı rütbesi ile göreve başlar. Polis Meslek Yüksek Okullarında eğitim 2 yıllık önlisans seviyesinde olup mezunlar polis memuru rütbesiyle göreve başlamaktadır.
İnsanların hak ve özgürlüklerinin güven altında bulundurulması gereklidir. Günümüzde devletler, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, insanların can ve mal güvenliğini koruma, yasa hakimiyetini sağlamak istemektedirler. Bunun için yasalara ve yasaları uygulayacak bir kuvvete gerek vardır.
İşte Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bu görevi yürüten teşkilatlardan biri, Polis Teşkilatıdır.
Polis; güvenlik hizmetlerini sunan, kamu düzenini ve yurttaşların can ve malı ile temel hak ve özgürlüklerini koruyan, yasa uygulayıcı bir kamu görevlisidir.
Motosikletli Polis: İki çeşittir Yunuslar ve Şahinler. Yunuslar daha çok asayişle ilgili konulara müdahil olmakla birlikte, genelde toplu gezerler ve bir motosiklete iki kişi binerler. Öndeki sürücü, arkada oturan artçı diye adlandırılır. Kıyafetleri kırmızı siyah ve beyaz renklerden oluşmaktadır. Armalarında başında kep bulunan bir yunus balığı figürü yer alır. Şahinler ise Yunusların aksine motosiklete genelde tek binerler ve tek motor halinde devriye gezerler.
Yeni POLİS MARŞI - Türk Polisleri Marşları Güvenlik Polisi Marş Piyano Solo Türk Polis Teşkilatı Emniyet Kanunu Polisler Vazife Yasa İçişleri Bakanlığı Merkez Daire İl Ve İlçe Emniyet Müdürlükleri Sahil Güvenlik Jandarma Asayiş Ceza Son Esenlerli Genc Pianist Esenler Belediye
Esenler'li ,Genç Piyanist, Esenler, Belediyesi,