Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Румунія: ліві повертаються до влади

2 роки тому0 views

Румунські ліві повертаються до влади. Екзит-поли після недільних парламентських виборів засвідчили, що Соціал-демократична партія набирає приблизно 46% відсотків голосів.

Цього недостатньо, аби сформувати уряд самостійно. Проте переможці, як очікується, утворять коаліцію зі своїм давнім союзником Альянсом лібералів і демократів за Європу.

Лівіу Драґня, провідник Соціал-демократичної партії:
“Хочу запевнити румунів: все, що ми пообіцяли в економічній програмі під час виборчої кампанії, буде втілено урядом Соціал-демократичної партії”.

Альянс лібералів і демократів за Європу колишнього прем‘єр-міністра Каліна Тарічану набрав 6% голосів. Провідник соціал-демократів Лівіу Драґня вже заявив, що розпочинає з ним перемови щодо формування парламентської більшості.

Правоцентристська Національна ліберальна партія, що одержала другий результат на виборах, далеко відстала від соціал-демократів. Вона набрала близько 20% голосів.

Соціал-демократи хотіли б, аби їхній лідер Драґня став прем‘єр-міністром. Проте той наразі відбуває умовний термін покарання за виборче шахрайство. Тож за законом він не може обіймати урядові посади.

Нині уряд очолює технократ Дачіан Чолош. Румуни вбачають пріоритетом для майбутнього уряду боротьбу з корупцією.

Report this video

Select an issue

Embed the video

Румунія: ліві повертаються до влади
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x54zf3v" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above