Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Watch fullscreen

4 orë protestë, Opozita gurë dhe tymyese kryeministrisë i vënë flakën bunkerit- Ora News

Ora News Lajme
Ora News Lajme
4 years ago|0 view
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Për gati 4 orë mijëra mbështetës të opozitës protestuan sot (11:00- 15:00) para kryeministrisë por dhe pranë ministrisë së Brendshme duke kërkuar largimin e qeverisë, krijimin e një qeverie teknike dhe zgjedhje të parakohshme.
Të ardhur edhe nga qytete të ndryshme, protestuesit fillimisht u mblodhën në sheshin ?Skënderbej? dhe në selinë PD. Më pas ata marshuan përgjatë bulevardit ?Dëshmorët e Kombit? deri tek kryeministria ku dhe u mbajtën fjalimet e rastit nga eksponentë kryesorë të PD-së, kryetari Lulzim Basha por dhe qytetarë të thjeshtë.

Për më shumë klikoni në http://www.oranews.tv/vendi/opozita-sot-zbret-ne-proteste-ne-oren-11-ne-sheshin-skenderbej/

Browse more videos