Ara
Kitaplık
Oturum açın
Tam ekran izle
6 yıl önce

Yeşilçam Sinema SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM Piyano Ve Klarnet Film Müzikleri Filmi Cahit Berkay Nefesli Üflemeli Saz Muhteşem Klarneti Eser Vizyona Giriş Tarihi Süre Tür Dram Duygusal Ülke Türkiye Etiketler Acı Aşk Baba Batak Aile Çocuk Sevgi Aşk Fedekarlık

SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM Sinema Film Müziği - Selvi Boylum Al Yazmalım AŞKI Yerli Türk JENERİK FİLM MÜZİKLERİ Yeşilçam Sineması Ünlü Muhteşem Tema Müziği.
1970'den Bu Yana 160'in Üzerinde Başarılı Film ve Dizi Müziğine İmzası Atan Üstad Cahit Berkay'ın Moğollar Grubuyla Beraber SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM Film Müzikleri Nide Bestelemiştir.. Kendisinim En Büyük Hayranıyım. Bestelerini, Varlığını, Müziğini Saygıyla Selamlıyorum ve Şunları Paylaşmak İstiyorum.
Harika Dizi ve Yeşilçam Film Müzikleri Besteleri İçin Değerli Müzisyen Cahit Berkay'a Tekrar Tekrar Çok Teşekkürler Ederim..
Cahit Berkay'ın Bestelerini Piyano İle Çalmak Da Ayrıca Harika Bir Duygu. Süper Bir Haz Veriyor. Onun Notaları İle Parmaklar Sihirli Bir Şekil De Tuşlara Hayat Veriyor.
Süper Bestelerini Onun İçin Daha Da Çok Çok Seviyorum. Bize, Harika Besteler Armağan Ettin. Genç Piyanist Cahit Berkay Abisine Sevgi ve Saygılarını Sunar. Ayrıca Ispartalı Hemşerim, Memleketlim Olduğu İçinde Ayrıca Gururlanıyorum. Allah Bana İşallah Onunla Tanışmak, Çalışmak, Çalmak Nasip Eder.
Yeşilçam Filmleri Cahit Berkay’la Daha Da Muhteşem, Unutulmaz ve Güzel Olmuştur. Müziği ve Besteleri İle Türk Sinemasına Değer Katmıştır. İyi ki Varsın
Türk Sinema Filmi Giriş Film Müziklerini Piyano ve Klarnet ile Nasıl Bulacaksınız?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe "SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM " Yerli Türk Sinema Filmi Tema Müziğini Solo Piyano Formunda Kuyruklu Akustik Piyano İle Çaldı. Sol Klarnet ona nefesi ile eşlik etti.
SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM Yeşilçam Yerli Sineması Konu ve Fon Müzikleri Bilgi
Selvi Boylum Al Yazmalım Sinema Ana Jenerik ve Giriş Film Müziği Daha Önce De Unutulmaz Film Müziklerini Yapan Bestekar Cahit Berkay'ın İmzası Taşır.
Bir ara televizyonda hemen her hafta oynardı Selvi Boylum Al Yazmalım. Eski Türk filmlerine karşı peşin hükümlü olmayan herkes izlemiştir herhalde. Peki izleyip de ağlamayan var mıdır? Türk sinema izleyicisini bu denli etkilemiş kaç film yapıldı ki? Açıkça söyleyeyim, Selvi Boylum Al Yazmalım'ı, hele hele finalini, sarsıla sarsıla ağlamadan izleyebilmem mümkün değil benim. Hal böyle olunca, kişisel ve duygusal bir yazı yazmaktan kendimi alıkoymam da çok zor.Birkaç yıl önce, İstanbul Film Festivali'nde gösterildiğinde, ilk kez perdede izlemiştim filmi. Şimdi yenilenmiş kopyasıyla tekrar sinemalarda. Yine gidip yine izleyeceğim, yine ağlayacağım. Ama asıl önemlisi, bu filmi hiç görmemiş olanların da layığıyla izleme şansına kavuşması. Çünkü dünya sinemasında bile bu kadar dokunaklı ve bu kadar içten bir aşk filmi bulmak zordur.

Benim için, 1963 tarihli Fransız filmi Cherbourg Şemsiyeleri ile birlikte çok özel bir yere sahiptir Selvi Boylum Al Yazmalım. Her iki film de aşk, fedakarlık ve yerine koyma temaları üzerinedir. Guy, aşık olduğu ama kaybettiği Geneviéve ile kurmayı hayal ettiği benzin istasyonunu, üstünde çok emeği olan ve iyi niyetle değer verdiği Madeleine ile beraber işletir sonunda. İlyas ise al yazmalısının yerine kamyonunu koyar. İlk kez tanışmalarına vesile olan, evlenmek üzere kaçtıklarında içinde barındıkları kamyonu. Kentli kocası zaaflarına yenik düşünce evi terk eden Asya ise, kendisine ve çocuğuna yıllarca emek veren, onları hiç yüzüstü bırakmayan Cemşit'i seçer. Oğlu Samet de baba olarak Cemşit'i bilmiştir. Ve çocuk sahibi olmak, bireysel tutkuların üzerinde bir sorumluluktur.

Selvi Boylum Al Yazmalım, sinema dili yer yer zayıf, hatta ilkel bir film olarak görülebilir. Ama duygusu, bütün zaaflarını görmezden gelmek için yeterlidir. Kusursuz çekilmiş ama ruhsuz bir film, zaman içinde unutulup gitmeye mahkumdur. İnsanlar sadece kendilerinde iz bırakan filmleri hatırlar. Atıf Yılmaz da Cengiz Aytmatov'un öyküsünden öyle özel bir film çıkarmıştır işte.
Yeşilçam Sinema SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM Piyano Ve Klarnet Film Müzikleri Filmi Cahit Berkay Nefesli Üflemeli Saz Muhteşem Klarneti Eser Vizyona Giriş Tarihi Süre Tür Dram Duygusal Ülke Türkiye Etiketler Acı Aşk Baba Batak Aile Çocuk Sevgi Aşk Fedekarlık Resimleri Görüşi Telif Hakları 2016 Nokta medya Proje Blog Foto Kritik İzlesene Yemek Tarifleri Hızlı Erişim En İyi Galeri Gruplar Haberleri Eklentiler Film Eklentisi Uygulaması Mobil Uygulamar Destek İletişim Görüşler Yardım Sözleşme KADİR İNANIR TÜRKAN ŞORAY Enstrümantal Fon Şarkısı