Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Watch fullscreen

A1 Report - Arratia e 7 të dënuarve, kapen 4, Tafili, Guri, Marashi e Gora

Report TV
Report TV
4 years ago|7 views
KORÇË -- Tre të burgosur kanë mbetur ende në arrati, pasi tre prej tyre janë vënë në pranga në orën 12:45 minuta të ditës së sotme, ndërsa i katërti mbrëmjen e djeshme. Ata u arratisën mbrëmjen e djeshme nga burgu i Drenovës, Korçë.

Të arrestuar janë: Admir Tafili, Fran Marashi, Gëzim Guri dhe Artur Gora. Ndodhen në arrati, Gëzim Toma, Reiz Haxhiraj, Eduard Lula. Policia dyshon se, të arratisurit ishin ndarë në dy grupe, ai i shkodranëve dhe një dibrani dhe grupi i dytë është i dy të burgosurve të tjerë nga jugu. Gjenden dy makina

Deri tani policia ka ndaluar 6 persona si të dyshuar që kanë ndihmuar arratisjen e të burgosurve nga qelitë e burgut të sigurisë së lartë në Drenovë. Të gjithë personat e ndaluar nuk janë banues apo të kenë ndonjë lidhje gjaku në rajonin e Korçës. Në edhe pranga organizatorët, Altin Lami, Olsi Maçi dhe Albi Meçini.

Nga ana tjetër, Ministria e Brendshme ka vënë një shpërblim prej 5 mijë eurosh për çdo person i cili jep informacione në lidhje të burgosurit e arratisur. Ndërkaq mëngjesin e sotëm janë gjetur edhe dy makina, me të cilat kanë lëvizuar të dënuarit gjatë natës. Makinat janë gjetur të braktisura.

Browse more videos