Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Tam ekran izle

Yaban Köpeğinin Hikayesi

Belgesel Tutkunları
4 yıl önce|1K görüntüleme
Bu bir saatlik özel gösterimde, yalnız bir Afrika vahşi köpeğinin başka yırtıcılarla nasıl dostluk kurduğunu ve Okavango Deltası’nda çakalların yavrularını büyütmesine nasıl yardım ettiğini izleyeceksiniz. Deltanın ortasında yer alan Mombo Adası’nda önceleri pek çok vahşi köpek yaşıyordu ancak sırtlanlar ve aslanlarla olan mücadele nüfuslarını oldukça azalttı.

Günümüzde ise yalnızca bir dişi vahşi köpek kaldı. İsmi Solo. Onunla birlikte yaşayan iki hemcinsi üç yıl önce ortadan kayboldu. Aslanlar tarafından öldürüldüğü düşünülüyor. Bu köpeği farklı kılan özelliği ise, diğer çakal ve sırtlan aileleriyle dost olması. Onlarla ava çıkıyor, yiyecek sağlıyor ve yavrularına bakıyor. Solo yavrulara o kadar sahip çıkıyor ki, onlara tehlikeli biçimde yaklaşan yaşlı sırtlan arkadaşlarını bile kovalıyor. Üstelik yavrular da Solo’yu kabullenmiş durumda. Aslanların hüküm sürdüğü bu tehlikeli topraklarda, Solo da kurduğu dostluklardan fayda sağlıyor elbette. Çakallar yaklaşan tehlikeler karşısında her daim tetikte ve onu da uyarıyor.

Aniden ortaya çıkan bir vahşi köpek sürüsü Solo için bir dönüm noktası. Ya yeni edindiği ailesiyle kalacak ya da hemcinslerine katılacak.

Daha fazla videoya gözat