Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Kalp Kapak Hastalıklarının Çeşitleri ve Ameliyatları – Prof.Dr.Ergun Demirsoy

3 yıl önce8 views

kolantv

Kolantv

Son yıllarda yapay kapak teknolojisindeki hızlı gelişmeler sayesinde kalp kapak ameliyatlarında etkin ve kalıcı cerrahi tedavi olanakları geliştirilmiştir.
Kapakların kan geçişine izin verdiği durumlarda, bunu engelleyen ya da kanı tuttuğu durumlarda yetersizlik oluşturan patolojiler, belli bir aşama sonra cerrahi düzeltme gerektirir. Kapakların etrafındaki anulus dokusunda, kapakçıklarda ya da kirişlerde oluşabilecek hasarlar kapak hastalıklarına yol açar.
Hastalık, tek bir kapakta olabildiği gibi birden çok kapak da aynı anda etkilenmiş olabilir. Bu durumda hastalık genellikle bir kapakta başlar ve daha sonra kalbin çalışma prensipleri gereği diğer kapakları da bozar. Kalp kapak bozuklarının ana nedenleri; doğuştan gelen bozukluklar, romatizmal ateş, enfeksiyonlar, yaşlılığa bağlı bozulmalar, koroner kalp hastalıkları ve aort anevrizmasıdır.Genellikle kapağı tamamen değiştirmek yerine tedavisi mümkün olanları onarmaya gayret edilir.


www.kolanhastanesi.com.tr
www.kolaninternational.com
www.kolanbritish.com


Çağrı Merkezi: 444 1 443

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin:

facebook.com/kolanhospitalgroup
twitter.com/kolangroup
instagram.com/kolanhospitalgroup
youtube.com/kolantv

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Kalp Kapak Hastalıklarının Çeşitleri ve Ameliyatları – Prof.Dr.Ergun Demirsoy
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x2yzbdj" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle