Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Tam ekran izle

Konak’ta e-çocuk dönemi başlıyor

EGEPLAY
5 yıl önce|9 görüntüleme
İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta tasarımı ve içeriği tamamen çocukların önerileri doğrultusunda hazırlanacak web sitesi Konak Belediyesi’nin destekleriyle hizmete girecek.

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, yaşları küçük olmasına rağmen çalışmalarıyla dikkat çeken Konak Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin çekirdek ekibiyle biraraya geldi. Kendinden emin ve özgüveni yüksek çocukların haftalık olağan toplantısına konuk olan Başkan Pekdaş, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sırayla söz alan çocuklar, geçmiş toplantılarda ele alınan konuların yanı sıra Konak Belediyesi’nin destekleriyle hayata geçirilecek ve içeriği tamamen kendilerince hazırlanacak web sitesi hakkında bilgilendirmede bulundu. Çocuk Meclisi üyelerinin sunumlarını dikkatle dinleyen Başkan Pekdaş, kentlerin asıl sahibinin çocuklar olduğunu dile getirerek, onlardan yaşadıkları bölgeyi iyi tanımalarını istedi. Pekdaş, “Diğer çocuklar için de çocuk bakış açısı üzerinden bir Konak tablosu çizilmesi gerekebilir ve ilk iş olarak çocukların gözünden Konak’ın nasıl tanımlandığından işe başlayabiliriz. Eğer Konak’ı iyi tanır ve bilirsek, diğer arkadaşlarımıza da bilmediklerini gösteren, sorunları tespit eden ve daha çok katılımcılığı sağlayan çalışmalar yapabiliriz” dedi.

ÇOCUK HAKLARI PARKI KURULSUN

Toplantıda Konak Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri Başkan Pekdaş’a taleplerini iletme fırsatı da buldu. Bu ay Kentte Çocuk Var teması altında 17 Nisan’da düzenlenecek Sokak Oyunları Şenliği ile başlayacak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının, Güzelyalı’nın ardından 24 Nisan’da Gültepe’de de devam etmesini isteyen çocuklar, Kılıçreis Mahallesi’nde bulunan Kılıçreis Parkı’nın da yapılacak düzenlemeyle ‘Çocuk Hakları Parkı’na çevrilmesini talep etti. En büyük sorunlarının toplanma ve atölye çalışmaları yapabilecekleri bir ofis bulamamak olduğunu dile getiren çocukların bu talebini olumlu karşılayan Başkan Pekdaş, en kısa sürede uygun bir yer ayarlanacağını söyledi.

Daha fazla videoya gözat