Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

AKP PARTİZANLIKTA ÖLÇÜYÜ KAÇIRDI!

4 yıl önce73 views

fozcan

Fatih Özcan

AKP PARTİZANLIKTA ÖLÇÜYÜ KAÇIRDI!
Burdur –Altınyayla (Dirmil) ilçesinde 30 Mart Yerel seçimleri sürecinde bir AKP partizanlığı ortaya çıkarıldı. Kamuoyunda “AKSürgün” belgesi olarak yer eden, Burdur CHP Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Döğer’in ortaya çıkardığı ve Face sayfasında yayınlayarak sosyal medyayı sallayan, Burdur Altınyayla İlçesi Belediye Başkanı, AKP Altınyayla İlçe Başkanı, 2 AKP’li İl Genel Meclisi Üyesi ve 2 AKP’li İlçe Yönetim Kurulu üyesinin AKP Milletvekili Bayram Özçelik’e hitaben yazıp imzaladıkları dilekçede, ilçede görev yapan bazı kamu görevlilerinin seçimlerde muhalif oldukları ve bu yönde faaliyette bulundukları ileri sürülerek ilçeden derhal sürülmeleri talep edilmektedir.

AKP MİLLETVEKİLKİ HAKKINDA C. BAŞSAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSU
Burdur –Altınyayla (Dirmil) ilçesinde 30 Mart Yerel seçimleri sürecinde bir AKP partizanlığı ortaya çıkarıldı. Kamuoyunda “AKSürgün” belgesi olarak yer eden, Burdur CHP Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Döğer’in ortaya çıkardığı ve Face sayfasında yayınlayarak sosyal medyayı sallayan, Burdur Altınyayla İlçesi Belediye Başkanı, AKP Altınyayla İlçe Başkanı, 2 AKP’li İl Genel Meclisi Üyesi ve 2 AKP’li İlçe Yönetim Kurulu üyesinin AKP Milletvekili Bayram Özçelik’e hitaben yazıp imzaladıkları dilekçede, ilçede görev yapan bazı kamu görevlilerinin seçimlerde muhalif oldukları ve bu yönde faaliyette bulundukları ileri sürülerek ilçeden derhal sürülmeleri talep edilmektedir. Olaya en sert tepkiyi Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan koydu ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak bunu bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu.
ÖZÇELİK, PARTİZANLIKTA KANTARIN TOPUZUNU KAÇIRDI
Arslan, AKP Milletvekilinin “memur tayinlerinin tasarrufunda bir işlem olduğu cüreti”ni gösterebildiğini, “memurları dilediğince tayin-sürgün edebilme yetkisini kendinde gördüğünü ‘tasarrufumda’ diyebilecek denli kontrolden çıkmış olduğu”nu, “partizanlıkta kantarın topuzunu kaçırmış olduğu”nu ileri sürdü.
Arslan açıklamasında şu görüşleri ileri sürdü:
Bu belgenin ele geçirilip, yayınlanması üzerine AKP milletvekili, o listede tayin edilmeleri istenen memurlarla ilgili hiçbir tasarrufum olmadı, diyerek kendini savunurken, özrü kabahatinden büyük türde gaflar yapmıştır.
AKP Milletvekili memur tayinlerinin tasarrufunda bir işlem olduğu cüretini gösterebilmekte, memurları dilediğince tayin-sürgün edebilme yetkisini kendinde gördüğünü “tasarrufumda” diyebilecek denli kontrolden çıkmış, partizanlıkta kantarın topuzunu kaçırmıştır.
Altınyayla İlçesinde olduğu gibi siyasi parti yöneticilerinin devlet memurlarına sürgün fermanları yayınlayabildiği benzer hukuksuzluklarla devletin çivisinin çıkarıldığı vakalar görülse bile TC devleti laik, sosyal bir hukuk devletidir ve öyle de kalacaktır.
İdare hukukuna aykırı, ceza hukukuna göre de suç teşkil eden böylesi bir hukuksuzluğu gerçekleştirmek üzere aralarında milletvekilinin de bulunduğu 7 AKP’li hakkında basına yansıdığı üzere suç işlemek amacıyla örgüt kurmak iddialarının da araştırılması talebiyle Burdur C. Başsavcılığına müracaat etmiş bulunmaktayız ve bu iddiaların takipçisi olacağız.
Aradığımız temiz toplumu var edebilmek için namuslu insanların cesur olmak zorunda olduğu bilinciyle;
Burdur’da devletin temsilcisi Sayın Valiyi AKP’nin siyasi komplolarına izin vermemeye, Burdur halkını da Altınyayla İlçesinden sürgün edilmek istenen 11 kamu görevlisine sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

AKP PARTİZANLIKTA ÖLÇÜYÜ KAÇIRDI!
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x22sndh" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle