Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Szczepienia (nie)obowiązkowe - Prawa człowieka kontra zdrowie (17.07.2012)

5 lat temu77 views

Treść materiału:
„Czy będzie przymus szczepienia dzieci i dorosłych i kary grzywny, jeśli ktoś będzie chciał takiego obowiązku uniknąć. Będzie, jeśli prezydent podpisze ustawę o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zdaniem przeciwników szczepień, takie prawo godzi w wolność człowieka.”

„Dostał karę grzywny bo jego dzieci nie mają obowiązkowych szczepień. Młodsze nie były szczepione w ogóle, starsze tylko do pewnego momentu”:
Norbert Kamiński, Stowarzyszenie STOP NOP: „Są zdrowe, mają dobre wyniki w szkole – starsze. Młodsze się dobrze rozwijają, wszystko jest w porządku poza jednym – przyczepił się do nas Państwowy Inspektor Sanitarny, dokładnie powiatowy – chce nas przymusić do tego abyśmy te szczepienia uzupełnili.”

- „Norbert Kamiński skierował sprawę do sądu, bo jego zdaniem nie ma takiego przymusu, obawia się jednak, że nowa ustawa, która czeka na podpis prezydenta taki przymus wprowadzi”:
NK: „To jest podstawowa sprawa moja, moja czy pani, wolność do dysponowania ciałem, pani wyłączna możliwość decydowania o tym co pani je, co pani pije, jakich kosmetyków pani używa. Co pani ktoś wstrzyknie, to jest sfera pani wyłącznej wolności, tak? Mojej też.”

- „Przeciwnicy nowej ustawy obawiają się samowoli Sanepidów w stosowaniu przymusu. Wręcz przeciwnie podkreśla Wojewódzki Inspektor Sanitarny, chodzi o doprecyzowanie pewnych przepisów po to, żeby możliwość stosowania przymusu ograniczyć do wyjątkowych sytuacji”:
Dr hab. Rafał Niżankowski, wojewódzki inspektor sanitarny w Krakowie: „Oczywiście w wypadku epidemii można się liczyć z tym, że będzie potrzeba wprowadzenia pewnego przymusu postępowania, bo epidemia jest jak wojna.”
- „W Polsce obowiązkowych szczepień nie ma około 3000 dzieci, grzywny dostało 10% winnych temu rodziców.”
- „Chcą zaszczepić przekonanie, że każdy z nas jest wolny i ma prawo decydowania, co dzieje się z jego ciałem. Trudno się z tym nie zgodzić, ale pojawia się pytanie, czy w razie epidemii jakakolwiek wolność jest możliwa?”

Źródło: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/sp%20...%20ch/8023829

Report this video

Select an issue

Embed the video

Szczepienia (nie)obowiązkowe - Prawa człowieka kontra zdrowie (17.07.2012)
Autoplay
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x17fg1j" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Add the video to your site with the embed code above