Search
Library
Log in
Watch fullscreen
8 years ago

Cudowna szczepionka na HPV (17.06.2009)

Atena7777-Szczepienia
Gorąca dyskusja na temat szczepionki na HPV w programie *”Warto-rozmawiać”* (17.06.2009)

Gośćmi Jana Pospieszalskiego w programie *”Warto-rozmawiać”* są
- Beata Mirska – Fundacja „Damy Radę”, matka 4 dzieci m.in. nastolatek
- Jacek Tulimowski – ginekolog
- Marek Twardowski – wiceminister zdrowia
- Maciej Pawlicki – ojciec dwóch córek (14 i 12 lat)
- Aleksander Nalaskowski – pedagog, Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Najbardziej wartościową i merytoryczną wypowiedzią w tej całej dyskusji na temat HPV była wypowiedź pana Marka Twardowskiego, który na samym początku sprostował, że nie wynaleziono jeszcze na świecie szczepionki przeciwko rakowi szyjki macicy, a szczepionka, która do tej pory jest na rynku i produkowana jest przez dwie firmy to szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, który w 70% ma się przyczyniać do wywołania raka szyjki macicy, po wielu latach bytowania w organizmie kobiety.
Szczepionka na HPV znajduje się w kalendarzu szczepień zalecanych.
Na temat szczepionki na HPV jest na świecie wiele kontrowersji, wiele doniesień, zarówno wśród naukowców jak i powszechnie dostępnych w internecie. Pana wiceministra bardzo dziwią wypowiedzi niektórych naukowców, lekarzy, którzy w sposób PEWNY mówią, że to zabezpieczy w 100% przeciwko rakowi szyjki macicy, i dlatego nie zgadza się on z taką tezą, popierając to licznymi doniesieniami, z którymi musiał się zapoznać, gdyż odpowiada za resort, w którym zajmuje się szczepieniami. Redaktor próbuje panu ministrowi zarzucić jedynie wiedzę teoretyczną wskazując na siedzących obok lekarzy praktyków, którzy są odmiennego zdania, jednak pan minister oświadcza, że urzędnikiem państwowym jest dopiero od 1,5 roku, natomiast lekarzem praktykiem był przez ponad 33 lata więc bliskość pacjentów towarzyszyła mu przez ponad 30 lat i jak zapewnia, że jeszcze do czynnej działalności lekarskiej wróci. Jak uważa pan Twardowski, który zajmował się również profilaktyką, jeżeli państwo ma wydawać środki publiczne to musi mieć przekonanie, że te środki zostaną dobrze wydane, a lobbing jaki jest teraz wokół tych szczepień, jest niesamowity.

Ciekawą tezę przedstawił pan Tulimowski, „że nie ma leków bez powikłań, bo tak jak powiedział kiedyś pan profesor Habior, lek który nie ma powikłań to nie działa”!!!!!!!!!!!!!!
Czyli panu ginekologowi chodziło o to, że nie ma leku, który byłby w 100% skuteczny.

Źródło: http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/warto-rozmawiac/wideo/cudowna-szczepionka-17062009/674908

Browse more videos

Browse more videos