Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Watch fullscreen

Indiánské léto (1995, železniční část, CZ)

Jack Addams
6 years ago|588 views
Indiánské léto (1995, železniční část, CZ)
železniční část:
00'00" - 02'20"
60'35" - 62'12"

Drama

Česko, 1995, 65 min

O dívčím poznání, proměně a zasvěcení.
Komická bajka o dvou nezletilých sestřenicích a jejich letní proměně. Křehce krutý příběh přistihuje obě hrdinky spolu s jejich chlapeckými protějšky v bezradně komických a trapných situacích vydaných napospas všednodenní prázdnotě a tápavému hledání prvních milostných prožitků. Indiánským létem se českému filmu poprvé ukázal a do širokého povědomí zapsal nejen režisér a scenárista v jedné osobě Saša Gedeon, ale také obě debutující herečky Tatiana Vilhelmová a Klára Issová.
Uzavřená a samotářská dospívající Klára tráví konec léta u babičky se svou sestřenicí Marií, která je jejím pravým opakem. Na místní diskotéce se Klára seznámí se dvěma chlapci usilujícími o Marii a křehký příběh dospívání začíná...
Typ filmu: komedie, romantický
Země: Česká republika
Režie: Saša Gedeon
Scénář: Saša Gedeon
Hrají: Tatiana Vilhelmová (Marie), Klára Issová (Klára), Robert Štěpánek (Vari), Jiří Ployhar (Idol), Olga Karásková (Babička)

Ve vlaku, na zpáteční cestě domů, vzpomíná Klára na pobyt v babiččině venkovském domku, kde prožila se sestřenicí Marií několik posledních prázdninových dnů. Návštěvy místní diskotéky i noční procházky lesem v doprovodu zkušeně se tvářících mladíků jsou pro nejistou a přecitlivělou dívku trochu hořkými životními zážitky. Bude to asi ještě nějakou dobu trvat, než se s nimi vyrovná?

http://www.csfd.cz/film/3288-indianske-leto/
http://www.fdb.cz/film/indianske-leto/9112
http://cs.wikipedia.org/wiki/Indi%C3%A1nsk%C3%A9_l%C3%A9to_%28film%29
http://www.imdb.com/title/tt0113420/
http://www.sms.cz/film/indianske-leto-1

súvisí aj s / associated also with:
železnica železnice zeleznica zeleznice vlak vlaky Train Trains Railway Railroad rušeň rušne lokomotiva ČSD železničná železniční doprava stanica trať podval podvaly pražec pražce posun ČD SŽDC
železničná časť železniční část Railway Part česky Czech
železničné priecestie priecestia železniční přejezd rampy závory