Do you want to remove all your recent searches?

All recent searches will be deleted

Watch fullscreen

Salonní vlaky 01 #06: Velký Jižní Pacifický Expres (CZ)

Jack Addams
6 years ago|329 views
Salonní vlaky 01 #06: Velký Jižní Pacifický Expres (CZ)
World Class Trains 01 #06: Great South Pacific Express
1999
55'49"

V dnešním světě rychlé a efektivní letecké přepravy je vzrušení z objevování a dobrodružství dávno zastíněno naléhovastí a potřebou rychlosti.
Dosažení cíle je pro dnešního cestujícího důležitější než-li vzrušení z cesty, poznávání nových zemí a pohled na krajinu. Tyto zážitky se stávají vzácnými, ale nevymizely - i v dnešním přetechnizovaném světě je možné využití vznešenějších dopravních prostředků a prožít stejná dobrodružství, jaká kdysi popisovali největší ze světových autorů.
Cesty, které dříve trvaly spíše dny, než hodiny, začínají být pro některé dnešní lidi atraktivní.
Tohle je příběh jedné takové cesty, která patří k tím nejznámějším; cesty, při které se jsme s ostatními vydali zpět v čase do dob, kdy cesta znamenala více, než jen dostat se na místo určení. Zde bylo účelem vlastní cestování, prožitek z cesty byl důležitější, než dosažení cíle. Je to příležitost, jaká se naskytne jednou za život, dokonce i pro ty nejzkušenější cestující je výjimečné zažít tuhle cestu časem do dob minulých - cestu, kde se cestující stává skutečným cestovatelem a zkouší nový styl cestování v porovnání s dnešními dopravními prostředky. Cesta luxusním vlakem je znovuoživením zlaté éry železnice.

Jezdil v letech 1998 - 2003 jako společný podnik fyrem Queensland Rail a Venice-Simplon Orient Express, mezi Kurandou (u Cairns) a Sydney v Austrálii.

Viac informácií / More Information:
http://en.wikipedia.org/wiki/Great_South_Pacific_Express (EN)

súvisí aj s / associated also with:
železnica železnice zeleznica zeleznice parní parný Steam vlak vlaky Train Trains Railway Railroad motorový motorové motorová rušeň rušne lokomotiva železničná železniční doprava stanica trať podval podvaly pražec pražce posun
česky Czech
železničné priecestie priecestia železniční přejezd rampy závory

Browse more videos