Öykü Keskin

@oykukeskin
24 takipçi
0 Takip ediliyor
17 Haziran 2000’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başlayan Öykü ilk başlarda okul korosunda şarkı söylemeye başlamış ve bu sırada da piyano dersleri almaya başlamıştır.

Müziğin yanı sıra 9 yaşında Vakıfbank Spor Kulüb’ünde voleybol oynamaya başlamıştır.Yıldız ve Genç Takımlar kategorisinde takım olarak 2 kez Türkiye Şampiyonlu’ğu yaşamışlardır.

FMV Özel Ayazağa Işık Okullarına 5 yaşında kayıt olmuş olup halen lise son sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.
10.Kasım.2011 tarihinde Selanik’te Atatürk’ün evinde ilk solosunu söylemiştir.
23 Nisan 2012’de Fox TV Ana Haber ‘de “Memleketim” şarkısını akustik bir şekilde söylemiştir. 2013 yılında Macaristan’da Okul ile beraber katıldığı “Budapesti Nemzetkövi Kqrusverseny” yarışmasında solo söyleme şansı elde etmiş ve Okul olarak Dünya 2.liği kazanmışlardır. Bu şansı elde ettikten sonra ailesi her anlamda ona destek olmuştur.

2016 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katılmış olup yarışmadan elendikten sonra Tarık Sezer Müzik Akademisinde piyano ve Banu Kunt IŞIK’tan da solfej-ses teknikleri dersleri almaya başlamıştır. Bu vesile ile Aranjörü Halil İbrahim IŞIK ile tanışmış olup birlikte çalışmaya başlamıştır.

Söz ve Müziği kendisine ait 20’ye yakın bestesi bulunmakta olup dizi ve film müziği üzerine çalışmalarına devam etmektedir.