Advertising Console

  Avatar (TV upútavka, SK)

  Repost
  Jack Addams

  by Jack Addams

  47
  94 views
  Avatar (TV upútavka, SK)
  Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

  USA / Velká Británie, 2009, 162 min (SE: 171 min, Director's cut: 178 min)
  Režie: James Cameron
  Hrají:
  Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Joel David Moore, Wes Studi, Laz Alonso, CCH Pounder, Stephen Lang, Dileep Rao, James Pitt, Peter Mensah, Matt Gerald

  Avatar otvára pred nami nový, neuveriteľný svet za hranicami ľudskej fantázie, svet stretu dvoch úplne odlišných civilizácií. Planéta Pandora je mierumilovné miesto s obyvateľmi žijúcimi v súlade s krásnou prírodou. Pobyt človeka je tam možný len vytvorením dvojníka - hybrida s ľudskou mysľou a telom mimozemšťana.
  Novoobjavená planéta Pandora je mierumilovné miesto s obyvateľstvom Na´vi, žijúcim v súlade s čarokrásnou vegetáciou planéty. Posádka vyslaná zo Zeme na svojej prieskumnej misii objaví na Pandore aj veľmi cenný minerál, ktorý by mal na Zemi nevyčísliteľnú hodnotu. Pobyt na Pandore je však pre človeka možný až po vytvorení genetického dvojníka, hybrida avatara, ktorý, môže byť ovládaný psychikou oddelenou od ľudského tela a fyzicky zodpovedá pôvodnému obyvateľstvu Pandory. To má fluoreskujúcu modrú pokožku a dosahuje trojmetrovú výšku. Na náročnú misiu vyberú okrem iných aj Jakea Sullyho (SAM WORTHINGTON), bývalého námorníka, ktorý zostal po svojej poslednej misii paralyzovaný od pása nadol. A práve šanca opäť chodiť ho nadchla natoľko, aby sa do programu Avatar prihlásil.
  Po pristátí na Pandore sú členovia prieskumnej misie ohromení úžasnou rozmanitosťou miestnej vegetácie. Stromy dosahujú výšku mrakodrapov a svetielkujúci prales je plný nádherných tvorov, aké ešte nikdy nevideli, ale aj hrozných prehistorických predátorov. To je však iba zrnko prekvapenia, ktoré na posádku čaká. Aj keď sa zdá, že po počiatočnej nedôvere miestnych obyvateľov sa posádke podarilo adaptovať a získať aj priestor pre diplomatickú misiu, Pandorčania sa rozhodne nehodlajú nechať kolonizovať. Čoskoro príde k tvrdému boju. Jake, ktorý sa postupne s Pandorčanmi zblížil a celkom ho očarila princezná Neytiri (ZOE SALDANAOVÁ), teraz stojí pred zásadným rozhodnutím. Za koho bude bojovať vo finálnej bitke, ktorá má rozhodnúť o osude a vývoji celého sveta?
  Snímka, ktorá prepísala filmovú históriu, získala v roku 2010 dva Zlaté Glóbusy zo štyroch nominácií a tri Oscary z deviatich nominácií. Divácky aj komerčne najúspešnejší film v histórii kinematografie zarobil vyše dvoch miliárd dolárov.Oscarový režisér James Cameron začal pracovať na tomto unikátnom 3D projekte pred mnohými rokmi, keď väčšinu jeho vízií ešte nebolo možné pre nedostatočne vyvinutú digitálnu animáciu vytvoriť. Cesta do fantastického sveta planéty Pandora čakala na svoju filmovú premiéru takmer desať rokov.