Advertising Console

  Burdur’da Utku Erişik Rüzgârı Esti

  Fatih Özcan

  Fatih Özcan

  28
  184 izlenme
  Burdur’da Utku Erişik Rüzgârı Esti

  Emekli Sen Burdur Şubesinin çağrısıyla ilimize gelen Tiyatro Birileri’nin sahibi, tiyatro sanatçısı, araştırmacı yazar Utku Erişik dün akşam819 Mart 2013 Salı günü) Öğretmenevi Nurcihangil Konferans Salonunda Kan Ağlıyor Anadolu adlı tiyatrosunu sahneledi. Bugün de CHP’nin finanse ettiği MAKÜ ADT etkinliği olarak Hoş Gelişler Ola adlı eserini MAKÜ Konferans ve sergi Salonunda sahneledi.

  Emekli Sen Burdur Şubesinin 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi kapsamında çağrısıyla ilimize gelen Tiyatro Birileri’nin sahibi, tiyatro sanatçısı, araştırmacı yazar Utku Erişik dün (19 Mart 2013 Salı günü) Öğretmenevi Nurcihangil Konferans Salonunda Kan Ağlıyor Anadolu adlı tiyatrosunu sahneledi. Bugün de CHP’nin finanse ettiği MAKÜ ADT etkinliği olarak Hoş Gelişler Ola adlı eserini MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda sahneledi.

  Öğretmenevi salonunu dolduran, üst kata da taşan, ADD Başkanı Kazım Üstüner, CHP İl Başkanı Süleyman Erman, önceki MAKÜ rektörü Gökay Yıldız, önceki MAKÜ Genel sekreteri Hüseyin Göz, önceki Isparta ADD Başkanı Mahmut Özyürek ve kalabalık sanatsever vatandaşların, soluğunu tutarak heyecan içinde seyrettiği tiyatroda, anlatımın belirli noktalarında, özellikle duygusal ve dramatik sahnelerde, günümüzle bağlantı sağlandığı anlarda heyecanın doruğa çıktığı, o noktada sanatçıyı uzun uzun alkışladığı görüldü.

  Oyunun sonunda sahneye çıkan Emekli Sen Şube Yönetim Kurulu üyeleri sanatsever vatandaşları selamladı. CHP İl Başkanı Süleyman Erman Utku Erişik’e çiçek takdim etti. Erişik de kendi geleneği üzere kendisine verilen çiçeği salonda bulunan bir bayan öğretmene takdim etti.

  Daha sonra Utku Erişik sevenlerine kitaplarını imzaladı.