Advertising Console

  Ze Sydney do Tokia: Jakkoli (6, železniční část, CZ)

  Repost
  Jack Addams

  by Jack Addams

  45
  77 views
  Ze Sydney do Tokia jakkoli (6, železniční část) 20110907/20:12
  From Sydney To Tokyo By Any Means
  Britský dokumentární seriál
  2009

  Dobrodruh Charley Boorman se snaží dostat ze Sydney přes Tichomoří na sever do Tokia s využitím místních dopravních prostředků - některé jsou vzrušující, jiné extrémní, ale všechny mají své kouzlo.

  Charley konečně přijíždí na japonskou půdu a míří přímo na námořní základnu Naha, aby se dozvěděl více o bitvě u Okinawy. Odtud absolvuje 24 hodin dlouhou plavbu na místním trajektu, který ho dopraví na pevninu. Zde se setkává s Tarquinem, dvanáctiletým milovníkem vlaků. Společně pak vyrážejí za Tarquinovým otcem Humphreym a při jízdě na italských motorkách se kochají japonskou krajinou a místní scenérií. Charleyho velká láska k motorkám se nezapře, když navštíví dílny na výrobu zakázkových motocyklů a úžasná designová studia. Po návštěvě Hiroshimy v den výročí, kdy se zde koná vzpomínková akce, je Charley naplněn smutkem, ale také obdivem k tomu, jak se komunita semkla a po zkáze způsobené atomovou bombou dokázala pokračovat v životě. Po vzrušení vyvolaném jízdou na jedné z nejproslulejších horských drah v Japonsku vystupuje Charley na nejvyšší horu v zemi, na Fuji, odkud se mu nabídne nepřekonatelný výhled, a nakonec vyráží na poslední etapu svého epického dobrodružství s cílem v Tokiu.
  Anglický dobrodruh Charley Boorman proslul cestováním na motorce po Evropě, Asii a Africe s hercem Ewanem McGregorem. Tentokrát se bez svého hvězdného přítele pokouší dostat ze Sydney na sever přes Tichomoří (Austrálii, Papuu Novou Guineu, Indonésii, Filipíny a Taiwan) a nakonec dorazit do Tokia v Japonsku. Tentokrát však Charley neabsolvuje svoji cestu jen na motorce, ale využije místní dopravní prostředky a místní znalosti. Doprovázet ho bude skupina místních, kteří mu během putování pomohou vyhledat jedinečné příběhy a osobnosti.

  súvisí aj s / associated also with:
  železnica železnice zeleznica zeleznice vysokorýchlostný vysokorychlostní High-Speed High Speed vlak vlaky Train Trains Railway Railroad rušeň rušne lokomotiva železničná železniční doprava stanica trať podval podvaly pražec pražce posun
  železničná časť železniční část Railway Part česky Czech
  železničné priecestie priecestia železniční přejezd rampy závory
  Šinkansen Shinkansen Japonsko Japan Tokio