VAT - Veda A Technika (rušeň r. 381)

Jack Addams
28
111 views
  • About
  • Export
  • Add to
VAT - Veda A Technika (HDV r. 381)
20130122/20:55(22.55)
STV 2
(chybne: VAT 20130115(1/2))

Škoda Transportation vyrobila pro Slovenské dráhy (ZSSK) moderní vícesystémovou lokomotivu Emil Zátopek r. 381, která díky své univerzálnosti mohla být upravena dle požadavků pro provoz na slovenských tratích. Lokomotivy Emil Zátopek ve variantě pro ZSSK jsou určeny pro provoz s novými patrovými soupravami push/pull, které již dodává ostravská Škoda Vagonka. Emil Zátopek splňuje veškeré náročné technologické parametry i nejnovější evropské bezpečnostní předpisy TSI. Největší výhodou je schopnost provozu ve třech napájecích systémech, odpadá tedy nutnost přepřahání ve stanicích a lokomotiva se může bez omezení vydat na další středoevropské tratě.
Lokomotiva je vybavena zabezpečovacím zařízením ETCS L1 a je doplněna systémem, který měří spotřebovanou energii, která se rekuperací vrací zpět do sítě. Novinkou je také vnější i vnitřní kamerový systém. Dále je slovenská lokomotiva Emil Zátopek vybavena zabezpečovačem LZB pro provoz na tratích OBB v Rakousku a zabezpečovačem Mirel umožňující provoz na tratích v České Republice, Maďarsku a Polsku. Zajímavostí je, že lokomotivu lze ovládat přímo z řídícího vozu push/pull soupravy.
(zdroj/ďalšie informácie: http://www.skoda.cz/cs/produkty/elektricke-lokomotivy/lokomotiva-109-e-zssk/ )

súvisí aj s / associated also with:
železnica železnice zeleznica zeleznice vlak vlaky Train Trains Railway Railroad motorový motorové motorová rušeň rušne lokomotiva Slovensko Slovakia ŽSR ZSR ZSSK ČSD železničná železniční doprava stanica trať podval podvaly pražec pražce posun EMU 951 Push-Pull 381 Messerschmitt 109E2
tovar nákladný nákladné nákladní ZSCS Freight
EÚ TEN-T Modernizácia
železničná časť železniční část Railway Part slovensky Slovak
železničné priecestie priecestia železniční přejezd rampy závory
Bratislava Hlavná stanica Predstaničné námestie Námestie Franza Liszta 1

0 comments