Advertising Console

  Saddam Hüseyin İdam Görüntüleri

  Reposter
  B0ZKURT

  par B0ZKURT

  29
  242 900 vues
  www.AlperenTurk.com

  YAZICIOĞLU: Şİİ-SÜNNİ ÇATIŞMASI TEZGAHLANIYOR
  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in idamı ile Şii-Sünni çatışmasının tezgahlandığını söyledi.
  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in idamını değerlendirdi. Saddam’ın idamı ile Şii-Sünni çatışmasının tezgahlandığını belirten Yazıcıoğlu, “Bu tezgahı görmeli ve bundan ders çıkarmalıyız” dedi.

  ABD Başkanı Bush’un Ortadoğu’da yaptıklarından hareketle bir iddianame hazırlansa ve aynı mantıkla yargılansa, Bush’un da idam edilmesi gerektiğini öne süren Yazıcıoğlu, Saddam’a isnat edilen ve idam gerekçesi sayılan ne varsa bunların Bush için de aynen geçerli olduğunu ifade etti.

  Asmak İçin Kurban Bayramı Seçildi
  ABD’nin Saddam’ı asmak için Kurban Bayramı’nı seçmesinin kesinlikle tesadüf olmadığını ifade eden Yazıcıoğlu, Saddam’ın idamında bayram gününün seçilmesinin ve idamın Şii bölgesinde gerçekleştirilmesinin amacının Ortadoğu’da tahriki derinleştirmek olduğunu ifade etti.

  Bush Yargılansa O da İdam Edilir
  Yazıcıoğlu, Saddam’a isnat edilen ve idam gerekçesi sayılan ne varsa Bush için de aynen geçerli olduğunu ifade etti. “ABD Başkanı Bush’un Ortadoğu’da yaptıklarından hareketle bir iddianame hazırlansa ve aynı mantıkla yargılansa, Bush’un da idam edilmesi gerekir” diye konuştu. Yazıcıoğlu, sözlerine şöyle sürdürdü: “Çünkü Saddam’ın ihlal ettiği insan hakları ve demokrasi Bush’un ihlal ettiği insan hakları ve demokrasi arasında fark yoktur. Ancak, çağımızda hukuk, ‘güçlü olan kimse haklı olan da odur’ anlayışına dayanıyor. Güçlülerin dayatmaya ve zorbalığa dayanan yönetiminden hakkın ve hukukun adaletine dayanan bir dünya için el ele vermeliyiz.”

  Şifreler Açık
  Saddam’ın idam edilişinin ve infaz gününün seçiminin ABD’nin Ortadoğu’da ne yapmak istediğinin şifresini verdiğini dile getiren Yazıcıoğlu, “Arapların Kurban Bayramı olarak kabul ettiği gün sabaha karşı Saddam idam edildi. ABD, Saddam’ı asmak için neden Kurban Bayramı’nı seçti? Bu kesinlikle bir tesadüf değildir. Bayram gününün seçilmesi ve Şii bölgesinde idam edilmesi tahriki derinleştirmek içindir. ABD, Ortadoğu’da daha fazla mezhep ve etnik çatışma istiyor. Kan, gözyaşı, kin ve nefretin parçalandığı ve sürekli kavgalarıyla meşhur olan bir Ortadoğu istiyorlar” dedi.

  Müslümanlar Oyuna Gelmesin
  ABD’nin İslam coğrafyasında Müslümanların bir araya gelmesini önleyecek her şeyi yaptığını belirten Yazıcıoğlu, şunları kaydetti: “Şu anda da Şii Sünni çatışması tezgahlanıyor. Bu tezgahı görmeli ve bundan dersler çıkarmalıyız. Ülkemizde geçmişte yaşananlar bugün Ortadoğu’da sahneye konanlar, gelecekte olacakların şifresidir. Müslümanlar bu oyuna gelmemeli, oyunu bozmalıdır.”
  Yazıcıoğlu, son olarak, Ortadoğu’da sahneye konulanların Türkiye’ye sıçramaması için hükümetin tedbir alması gerektiğini söyledi.

  30.12.2006