ΑΕΚ Λάρνακας (12η Αγ.) Ε.Ν.Π. - ΑΕΚ 1-2

• 11 years ago
Την ένατη νίκη της σε δώδεκα αγώνες, πέτυχε χθες 1/12/2012 η ομάδα μας επί της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου, στο Τάσος Μάρκου με 1-2. Στο 15ο λεπτό του αγώνα ο προπονητής μας προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή με τον Νακατζίμα Φαράν να αντικαθιστά τον τραυματία Γκόργκα Πιντάδο για τον οποίο οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για εξάρθρωση ωμοπλάτης, κάτι που θα ξεκαθαρίσει μέσα στις επόμενες δυο ημέρες. Η ομάδα μας έχοντας την κατοχή της μπάλας καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα άνοιξε το σκορ με σέντρα σουτ του Άλεξ Ντα Σίλβα στο 57’. Στο 69’ ο τερματοφύλακας μας ανέτρεψε τον ποδοσφαιριστή της Ένωσης, Λεονάρντο. Ο διαιτητής έδειξε την εσχάτη των ποινών και ο Λεονάρντο ευστοχώντας από τα έντεκα βήματα έγραψε το 1-1. Μετά από δυο λεπτά, στο 71’ ο Κούλλης Παύλου έχασε την ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στην ομάδα μας όταν πέρασε και τον τερματοφύλακα την ΕΝΠ και από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων. Η νίκη τελικά για την ομάδα μας ήρθε στο 85ο λεπτό, όταν ο Κούλλης Παύλου έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Μάατσι με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ΕΝΠ διαμορφώνοντας το τελικό 1-2. Με αυτή τη νίκη της η ομάδα μας μείωσε στους τέσσερις βαθμούς από τη κορυφή ενώ αύξησε την απόσταση από την τέταρτη θέση στους πέντε.