Ana arı üretimi, arıcılık videoları

Yeni oynatıcımızı deneyin
Ali Türk
177
29 281 izlenme
  • Bilgi
  • Embed
  • Ekle
  • Çalma Listeleri
Ana arı üretimi için çiftleştirme kutusu oluşturmak. Öncelikle ana arı kutumuza yavru vermek gerekiyor, yavrusuz da ana arı kutusu oluşturup arılandırıla bilir ama zordur. Yavrulu çıtayı veriyoruz, anasız koloni varsa o koloniden arı sikeliyoruz, bu arılar yalancı ya filan kaçmamış olacak, yani bir koloniyi bir kaç gün öncesi anasız bırakıp o arının arısını silkelemelisiniz. Kutu yavru ve arısı tamam ise, serin ve karanlık yerde 3 gün beklemeli, tabiki kutumuzun havalandırmaları açık olmalı. Üç gün sonrası önceden hazırladığımız memeyi kutuya vermeden işçi arıların kutuda yaptıkları meme varsa bozulur ve kendi ürettiğimiz ana arı memesi verilir, kutu şurup ve kek ile beslenir.
Ana arı üretimiyle alakalı daha geniş bilgi resim videolar bir alt linkte toplanıyor.

http://www.aribakani.com/forum/index.php?board=44.0

2 yorum

Ana arı satış / Anadolu Ana arısı / KAFKAS ANA ARI / kafkas ana arı / ana arı satışı / Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, bilgi paylaşım ve araştırma merkezi Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve dünya da ... Ülkemizde de Anadolu arıları başta olmak üzere farklı ırkları Adapdasyonunu sağlamak www.aridostlari.net - www.aridostlari.com © 2004-2013 tüm hakları saklıdır. siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz
selam abi sizi izlerken bu işi kapmak üzereyim anlatım güzel elinize dilinize sağlık bizim burdakiler sanki arılarını elinden alacakmışım gibi bildigimide .yanlış olduğunu söylüyor ben sizi izliyom bilgim artıyor sağolun.
TC Sefer Altın geçen yıl