VOODOOYOUDO (BalconyTV)

BalconyTV

by BalconyTV

226
127 views
PRESENTED BY AL BASTARDO

Tomáš Hruban - guitar
Jan Uiberlay - bass / vocal
David Mikeš - drums
Miloš Rejsek - synthesizer

VOODOOYOUDO? vznikli na jaře roku 2005 v sestavě, David Mikeš (Bicí), Jan Uiberlay (baskytara, zpěv) a Miloš Tejkal (kytara). Na podzim 2005 do skupiny přichází talentovaný kytarista Tomáš Hruban který se časem stává tvůrčím tahounem VOODOOYOUDO?. Po odchodu Miloše Tejkala zůstáva kapela po nějakou dobu v tříčlenném obsazení. Na jaře 2008 se ke kapele přidává Miloš Rejsek (Swordfishtrombones, Lesní Zvěř) na post klávesisty a skupina dostává novou sevřenější formu a začíná pracovat na nových věcech.


Zvuk VOODOOYOUDO? je z části ovlivněn zvukem U.S. a UK kytarových formací přelomu 80. a 90. let 20. století např. Ride, My Bloody Valetine, Stone Roses, Cure, Sonic Youth, Pixies, ale i současnými US a GB indie kapelami jako jsou Minus the Bear, The Dismemberment Plan, Tokyo Police Club, Foals apod. Zvuk kapely je výsledkem kombinace těchto vlivů s punkovými, grungeovými prvky, které doplňují nezvyklé harmonické postupy.

Na jaře roku 2007 kapela nahrála demonahrávku pod dozorem Onehalpha (Mashy Muxx, Bullerbyne, Radium Nfo) která je obohacena i o povedený Remix pražských elektropopových Sporto.
V roce 2009 VOODOOYOUDO nahráli dalších šest písní.
Letos v létě je v plánu nahrávání nového materiálu.

Kromě víceméně pravidelného koncertování po klubech v ČR zatím k úspěchům VOODOOYOUDO? patří účast na festivalu Rio de Riviera 2008 a vystoupení na Warm Upu Creamfields po boku Tata Bojs, Swordfishtrombones, The Fakes, G.H.C. aj. VOODOOYOUDO mají za sebou spoustu hraní po klubech celé ČR i na Slovensku po boku kapel jako Sunshine, The Mood, Night, Charlie Straight, ruských Messer Chups, italských Valerian Spring aj. a také vystoupení na různých festivalech... .

Nejbližší živé vystoupení: Křest nové desky MIDI LIDI 13.12 - klub Fléda, Brno či 16.1.2012 v Roxy Praha.

Více info na:
http://bandzone.cz/voodooyoudo?
www.voodooyoudo.cz