muson

BalconyTV
188
203 views
  • About
  • Export
  • Add to
Bu çekim 360 Istanbul East terasında gerçekleştirilmiştir.
http://360istanbul.com/

Sunum: Kubilay Özler /BTV Istanbul Direktörü

Muson
2007 yılının sonlarına doğru, müzikle uzun süredir uğraşan Yunus Serin ve Ahmet Saylan' ın bir araya gelmesiyle Muson gurubunun temelleri atıldı. Son olarak grup eleman değişikliğiyle, Onur Fidan ve Aykut Kerem'in dahil olmasıyla Muson son halini aldı. Yunus Serin'in Ahmet Saylan 'la birçok konser tecrübesi olması grubu oluşturan en büyük etmenlerden biri oldu.
Grup adının, grubu oluşturan üyelerin, başından beri müziği barış için yapmayı hedeflemelerinden gelmektedir. Bilindiği üzere Muson "şiddetli, aralıksız ve uzun süren yağış, görkemli yağmur bulutları" anlamına gelmektedir. Dünyanın 4 bir yanında sembolik olarak yağmur, barışı temsil etmektedir. Durumun böyle olması grubun, dünya barışına olan hasreti ile birlikte Muson ismini almasında önemli rol oynadı.
Muson grubunun başlangıç organizasyonu Türkan Dereli Okulları aracılığıyla lösemili çocuklar yararına düzenlendi.Hiç bir şekilde ücret talep etmeyen Muson grubu, ilk açık hava konserini ise aynı organizatörler aracılığıyla Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi bahar şenliği kapsamında verdi.
Marmara Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi gibi büyük kurumların bahar şenliklerinde yer aldı.
* Vodafone Özgür Festival sahnesinde yer aldıktan sonra marmara üniversitesi teknik eğitim fakültesinden başarı plaketi aldı.
Şehir dışında da konser verme şansı yakalayan Muson grubu Rock'n Dark 2011 için hazırlıklara başladı..
Konserlerimizde eksiklerimizi tamamlayan ve Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan sahne arkası kahramanımız, kardeşimiz Üzeyir Kurt 'a ve her konserde bizi en önden takip eden Cenk Şen 'e çok teşekkürler..
http://myspace.com/muson
http://twitter.com/musonmusic
http://facebook.com/musonband

0 comments