Advertising Console

  A BANQUET (BalconyTV)

  BalconyTV

  by BalconyTV

  223
  47 views
  PRESENTED BY DREW

  A Banquet založili Michael a Matěj v létě 2009 poté, co se rozešli se svými původními kapelami -- chtěli se věnovat hudbě naplno. Během léta a podzimu vyzkoušeli řadu bubeníků, až je konečně v říjnu doplnil Richard. To kapela považuje za svůj oficiální vznik. Už v kompletní sestavě začali připravovat 4písničkového demo FUTU-ROLL!, které nahráli vlastními silami a vydali online 1. ledna 2010. Na koncertech během jara rozdali více než 300 kopií a během června pro velký zájem dali demo ještě na několik týdnů zdarma ke stažení.

  První koncert A Banquet odehráli 24.2.2010 v pražském klubu XT3 jako support německých Adolar. Potom už přišlo koncertně nabité jaro, které vyvrcholilo v dubnu deseti koncerty po Čechách v rámci klubové tour READY FOR FUTU-ROLL?! Během tour se A Banquet na jeden víkend přemístili do studia Soundevice, kde v produkci Borise Carloffa (Kryštof, Sunshine,...), který si A Banquet vybral pro spolupráci, nahráli debutový singl DARK STREETS. Remixu se ujal Armin Effenberger (Cartonnage) známý svou spoluprácí např. s Mobym.

  Singl se hned po zvěřejnění vyhoupl do čela Bandzone hitparády a stal se na několik dní jednou z nejposlouchanějších písní. Remix byl krátce po vydání vybrán do pořadu Fresh! Pavla Kučery na rádiu Expres. V červnu vychází singl Dark Streets na prestižní kompilaci SoundCzech časopisu Report.
  Za jaro odehrála kapela téměř 30 koncertů po významných českých klubech a několik festivalů.

  http://bandzone.cz/abanquet

  Nalaďte si BalconyTV Praha zase příště !!!