Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

İstanbul'un kurtuluşu İyi seyirler...İstanbul'un kurtuluşu (1923) -Estergon Kalesi'nin fethi (1605)

7 yıl önce1.6K views

İtilaf Devletleri, 30 Ekim 1918'de Osmanlı Devleti ile birlikte imzaladıkları Mondros Ateşkes Antlaşması'na dayanarak, 13 Kasım 1918 tarihinde, Osmanlı'nın başkenti İstanbul'a girdiler. Ve işgal 16 Mart 1920'de resmen başladı. Harbiye Nazırı Cemal Paşa'nın evi basıldı ve paşa öldürüldü. Harbiye nezareti ablukaya alındı ve İngiliz General Shuttleworth Harbiye nezaretinin kontrolünü eline aldı. Meclis-i Mebusan basıldı, mebuslardan Albay Kara Vasıf Bey ve Rauf Bey İngiliz askerleri tarafından tutuklandı.

Türk'ün Son Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Paşa, Adana treninden inip Haydarpaşa rıhtımına ayak bastığında düşman gemilerinin zafer bayrakları açmış şekilde toplarını sağa sola çevirerek İstanbul limanına girdiklerini, gayri Türk azınlıkların da sevinç çığlıklarıyla karşı sahilleri çınlattığını görünce, "Geldikleri gibi giderler" demişti.Tarihte Bugün:-İstanbul'un kurtuluşu (1923) -Estergon Kalesi'nin fethi (1605)

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

İstanbul'un kurtuluşu İyi seyirler...İstanbul'un kurtuluşu (1923) -Estergon Kalesi'nin fethi (1605)
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/xllym7" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle