Les Petits Mouchoirs 2010 - Açılış sahnesi - Plan Sekans - Yön: Guillaume Canet

Yeni oynatıcımızı deneyin
Kurgu-TV
7
835 izlenme
  • Bilgi
  • Embed
  • Ekle
Fransa'da gişe rekorlarını altüst ederek 2010 yılının en çok izlenen filmi olan "Küçük Beyaz Yalanlar / Little White Lies", Oscar ödüllü Marion Cotillard'ın başını çektiği büyük yıldızlardan oluşan bir kadroyu bir araya getiriyor. 25 milyon dolar bütçeli filmin yönetmenlik koltuğunda Cotillard'ın eşi ünlü Fransız aktör ve yönetmen Guillaume Canet oturuyor...

Restoran sahibi Max ve karısı Vero, her sene en yakın arkadaşlarını yazlık evlerine çağırarak sezon açılışını beraber yapmayı alışkanlık haline getirmişlerdir. Ancak bu sene Paris'ten ayrılmadan hemen önce arkadaşları Ludo'nun ciddi bir trafik kazası geçirmesi, hepsini derinden sarsar. Bu nedenle tatilleri grup içinde itirafların, sırların ve suçluluk duygularının ortaya çıkmasına neden olur. İlişkilerin, aşkların ve dostlukların sınandığı bu yaz tatili, hepsinin hayatını değiştiren bir tecrübeye dönüşecektir.

Filmin Açılış sahnesinde Ludo'nun trafik kazasına kadar uzanan kesintisiz tek planda steadicam kullanılarak çekilen bu sahnenin bir özelliği steadicam operatörünün, kahramanı motorsikletine binene kadar yaya olarak sonrasında, araçla ustaca takip edişini izleyebilirsiniz.

0 yorum