Steaua - FC Kapfenberg: 1-1
  • 13 years ago
Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), cu a opta clasată din campionatul Austriei, FC Kapfenberg, în ultimul meci din cantonamentul din Antalya. Mihai Răduţ a înscris primul său gol pentru echipa noastră, în minutul 61, austriecii egalând 8 minute mai târziu, prin Gregoritsch.

Steaua: Tătăruşanu (Cezar Lungu, '46) - Eder Bonfim (Onicaş, '66), Gardoş, Galamaz (E. Baciu, '46), Brandan (Emeghara, '60) - Nicoliţă (Szekely, '46), Bicfalvi (Ricardo Gomes, '46), L. Marinescu (Răduţ, '46; Andrei Ionescu, '74), Cr. Tănase (C. Matei, '60) - Bilaşco (Surdu, '46), N. Dică (Onofraş, '60).

De subliniat că Florin Gardoş a fost singurul jucător care a rămas pe teren pe întreaga durată a jocului.

FC Kapfenberg: Kostner - Taboga, Mavric, Rauscher, Sharifi (Spirk, '72) - Pitter (Schmid, '65), Huettenbrenner (Fukal, '65), Erkinger, Umut Kocin (M. Gregoritsch, '46) - Alar (Pavlov, '65), Elsneg (Wieger, '65).