Advertising Console

  Seksendört - 4 Duvar (Video Klip Arkası)

  Repost
  9 919 izlenme
  Vokal, Gitar : Tuna Velibaşoğlu
  http://www.kafamizagore.com
  http://www.kafamizagore.com/forum
  Gitar, Geri Vokal : Arif Erdem Ocak

  Bas Gitar, Geri Vokal : Okan Özen

  Davul : Serter Karadeniz
  Tür:Rock - Alternatif
  Memleket:Ankara & İstanbul / Türkiye
  Plak Şirketi:Pasaj Müzik

  Tuna Velibaşoğlu (Seksendört-Vokal,Gitar) :

  Tuna 1981 yılında Ankarada doğdu. Müzik eğitimine 11 yaşında org dersleri alarak başladı. 1995 yılında gitar çalmaya başlayarak Ankaralı amatör gruplarda solistlik yaptı.Serter ile çocukluk arkadaşı olan Tuna, 1999 yılında yine onun teklifiyle SEKSENDÖRT e katıldı.
  İki yıl işletme eğitimi aldıktan sonra, halen okumakta olduğu Ank. Üni. Dev. Kons. Opera / Koro bölümüne girdi. Burada Operanın önde gelen isimlerinden (Hülya Kazan, Selva Erdener, Tuncer Tercan, Arda Aktar, Ferda Türkoğlu) şan eğitimi aldı.
  2002 yılında kayıt ve düzenleme teknikleri eğitimi alarak, müzik yapım aşamalarıyla ilgili çalışmalarına başladı. 2004 yılında Ankarada albümlerininde kayıt edildiği Studio Ç.S.M nin başına geçti ve burada bir çok Ankaralı grup ve sanatçının prodüksüyonlarında yer aldı.
  Yaptığı işin gereği olarak çok fazla tarzda müzik dinleyen Tuna, tam bir Türk Sanat Müziği fanatiği. Bu yüzden albümdeki sözleri yazarken çok fazla zorlanmadığını söylüyor. Bunların yanı sıra gruptaki en ağır Pearl Jam hayranı.