Advertising Console

  Schronisko dla Zwierząt w Orzechowcach k. Przemyśla - teraz

  Andrzej Brzezina Winiarski

  przez Andrzej Brzezina Winiarski

  39
  2 792 odsłon
  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ORZECHOWCACH KOŁO PRZEMYŚLA
  Dokładnie 1 lipca 2008 r. skończył się koszmar zwierząt kiedy schronisko przejął Urząd Miejski w Przemyślu. Do pełnienia funkcji kierownika placówki powołano inż. Artura Bąka, to właśnie Artur był i jest tą osobą, który prócz wysokich kwalifikacji, potrafi spojrzeć na świat oczyma zwierząt, najlepiej zna ich potrzeby i los. Artur jest świetnym organizatorem, przełożonym i wspaniałym kolegą.

  Jeszcze nie tak dawno przecież zwierzęta w schronisku żyły w prymitywnych warunkach, w prowizorycznych boksach, a ,,opiekunowie zwierząt" byli ludźmi przypadkowymi. Dziś schronisko posiada drewniane, zadaszone i pojedyncze boksy, przy których są wielkie wybiegi. Schronisko zatrudnia na stałe kilkanaście osób, gdzie przyjmowani są wyłącznie pracownicy posiadający szczególną wrażliwość na krzywdę zwierząt.

  Zwierzęta w schronisku posiadają stała opiekę weterynaryjną. Pracownicy pracujący w schronisku zapewniają opiekę zwierzętom na stałe w systemie zmianowym.

  Schronisko posiada także kwarantannę dla nowo przyjmowanych zwierząt, szpitali, gabinet lekarski oraz ocieplany i ogrzewany budynek dla kotów wraz z wybiegiem.