Mircan Elixir , "B.....İçin İlahi" / "A Hymn FOR B...."

THOMAS BRICKNER
0
1.697 izlenme
  • Bilgi
  • Dışarı aktar
  • Ekle
Mircan's new album Elixir is coming out soon.

A distinctive sound she has created on every album by combining distinctively talented foreign musicians with Turkish masters as she strives to achieve universality while holding on to native identity. . Once again she embarked on this journey with recognized masters.

Her albümü birbirinden farklı, yabancı müzisyenleri Türkiye’den ustalarla buluşturmak suretiyle yarattığı, yerel aidiyetlerden vazgeçmeden evrensele ulaşmaya çalışan kendine özgü soundu ile şimdi yine yepyeni şeyler söylüyor. Hem de bu yolculuğa yine büyük ustalarla çıkarak.

www.mircan.net
www.ucmproduction.com

1 yorum

Elixir albümü yayınlanmıştır.

Bu sayfalarda Mircan'ın bir albümünü daha tanıttığımı hatırlıyorum. Yanılmıyorsam o albümü de sevmiştim ama sonra dönüp tekrar dinlemek kısmet olmadı. Mircan benden hızlı davrandı ve "Elixir"le beni bıraktığı yerden ötelere taşıdı. Her şeyden önce, her faniye nasip olmayacak bir hayat tecrübesi ile karşı karşıya olduğu...muzu bilelim. Mircan Karadeniz'i de , Ortadoğu'yu da, Avrupa'yı da ve hatta Amerika'yı da pek çoğumuzdan iyi biliyor. Bu kadar çok şey bilip müzik yapmaya cesaret etmek de bir usta cesareti ister ayrıca. O yüzden bu müziği kritik etmek haddimiz değil. Olsa olsa anlatırız. Bence Mircan'ın müziği, derin bir entellektüel birikimin, kendini zorlamadan, doğal bir yolla, geleneksel kanaldan gün yüzüne çıkması. Ya da onun gibi bir şey diyelim de, siz kafanıza göre ekler yapabilin. Kutlu Özmakinacı / Hürriyet
UCM-UCM 3 sene önce

Diğer THOMAS BRICKNER videolarını izleyin

Mircan Elixir , "B.....İçin İlahi" / "A Hymn FOR B......