Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Ufuk Uras ve Çetin Soysal Anayasa Değişikliğini Tartışıyor-2

8 yıl önce1.2K views

Çetin Soysal'ın ısrarla değişikliğe evet dediği için AKP kuyrukçusu olmakla suçladığı Ufuk Uras;

"Paketin bütününe hayır diyeceğimi açıkladım. Hâlâ bu yorumlar yapılıyor. Bir ilkokul çocuğu bile anlar. Yani bunu anlamak için CHP’li olmamak mı gerekiyor. Çok hızlı konuştum galiba tane tane konuşacağım. Bu pakete HAYIR diyeceğim. Bütününe HAYIR diyeceğim" dedi.

Uras, AKP aleyhtarı sokaklarda ne kadar eylem varsa bunun örgütleyicisi konumunda olduklarını, dedikodu solu değil, Özgürlükçü Solcu olduklarını belirtti.

Kendisinin Kamer Genç'le kıyaslanmasıyla ilgili bir soruya da kendisinin Sadun Aren ve Behice Boran gibi sosyalist siyasetçilerin geleneğinden geldiğini, genel başkanlığı döneminde en çok kürsü kullanan kişi olmasına rağmen Kamer Genç gibi bir üslubu olmadığı için dikkat çekmediğini belirtti. Benzer kişilerin benzer kişilerle kıyaslanması gerektiğini belirten Uras, Kamer Genç'e tezkere oylamalarında da hayır oyu attıramadıklarını hatırlattı.

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Ufuk Uras ve Çetin Soysal Anayasa Değişikliğini Tartışıyor-2
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/xd8105" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle