CESARET TEK BİR SESLE BASLAR fragman by MSB

4 899 izlenme
  • Bilgi
  • Embed
  • Ekle
CESARET TEK BİR SESLE BAŞLAR

Ariel Dorfman'ın “Başka Bir Dünya İçin Manifesto” isimli oyunundan Haki Biçici rejisiyle sahneye uyarlanan CESARET TEK BİR SESLE BAŞLAR, 12 Mart 2010 tarihinden itibaren her Cuma 20.00'da Plato Film Okulu'nda izleyici ile buluşuyor.

Hindistan'dan Gana'ya, Amerika Birleşik Devletleri'nden Togo Cumhuriyeti'ne kadar dünyanın çeşitli ülkelerinde, umursamazlığa karşı dayanma ve dayanışma gücüne sahip olan insanların hikayelerini anlatan CESARET TEK BİR SESLE BAŞLAR, Plato Film Okulu sahnesinde ve Haki Biçici'nin yönetmenliğinde; Enis Boztepe, Deniz Dalgıç, Raci Durak, Yağmur Gören, İsmail Kavrakoğlu, İdil Arkut Malhan, Cansu Polat, Burçin Seyrek, Nesrin Yılmaz'dan oluşan genç ve dinamik IN ekibinin dördüncü oyunu olarak sahneleniyor. Oyunun video-art tasarımını Mehmet Selçuk Bilge üstlenirken jeneriğe MOR ve ÖTESİ grubunun desteği ile Yardım Et parçası eşlik ediyor.

“Karanlıkta işkenceyi beklemenin ve karanlıkta gerçeği aramanın ne anlama geldiğini biliyorlar. Ölüm Tüneli'ne girmenin ne demek olduğunu biliyorlar. Gerçekten korktukları şey: Kimsenin onları gerçekten umursamaması. İnsanların onları unutması. İnsanların mışıl mışıl uyuması. Onların bildiği ve korktuğu, bu...”

Cesaret Tek Bir Sesle Başlar
Yazan: Ariel Dorfman
Yöneten: Haki Biçici
Çeviren: Sanem Öge
Proje Ekibi
Yardımcı Yönetmen: İsmail Kavrakoğlu
Oyuncular: Enis Boztepe, Deniz Dalgıç, Raci Durak, Yağmur Gören, İsmail Kavrakoğlu, İdil Arkut Malhan, Cansu Polat, Burçin Seyrek, Gökhan Tercanlı, Nesrin Yılmaz
Video Art – Mehmet Selçuk Bilge
Jenerik Müziği : Mor ve Ötesi
Genel Koordinatör: Serpil Yurddaş
Halkla İlişkiler: Bilge Ertem
Tarih: 12 Mart 2010'dan itibaren her Cuma 20.00
Web Site: www.plato-in.com
Ulaşım: Pürtelaş Mahallesi Meclis-i Mebusan Yokuşu No:15 Fındıklı İstanbul
Telefon: 0212 444 76 96
E-Mail: info@plato-in.com
Teşekkürler: Agora Kitaplığı

0 yorum