Roberto Carlos Fenerbahçe'ye Veda Etti

Gplay
417
3 458 izlenme
  • Bilgi
  • Dışarı aktar
  • Ekle
Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Roberto Carlos, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Sheriff maçından sonra veda etti.
Maç sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Roberto Carlos, Fenerbahçe'yi, Sarı-lacivertli taraftarları bıraktığı için üzgün olduğunu belirterek, "Buradan ayrılmak zorunda olduğum için üzüntülüyüm. Hayatımda öyle bir döneme gelmiştim ki bir karar vermek gerekiyordu. O karar da Brezilya'ya dönme yönünde oldu" dedi.
Brezilya'ın büyük kulüplerinden Corinthians ile anlaştığını ifade eden Roberto Carlos, "Bundan sonra kariyerini bir süre daha orada sürdüreceğim, ancak kalbimin bir parçası burada Fenerbahçe ile olacak. Sizleri hiçbir zaman unutmayacağım" diye konuştu.
Brezilyalı oyuncu, "Neden sezon sonunda değil de devre arasında ayrılıyorsun?" sorusuna, "Kontratım sezon sonunda bitiyordu, ancak gitme kararımı biraz daha önceye çektim. Zamanı geldiğini düşünüyorum. Eşim hamile ve Brezilya'da. Tüm ailem Brezilya'da. Çözmem gereken şeyler var. 16 yıldır ülke dışında oynuyorum. Avrupa kariyerimin sonuna geldim. Sezon başında aldığım kararı biraz daha erkene çektim. Karşılıklı anlayışla Fenerbahçe'den ayrılıyorum" yanıtını verdi.
Roberto Carlos, Türkiye'de ve Fenerbahçe'de olduğu sürede güzel şeyler verdiğini dile getirerek, "Futbol kariyerim bittikten sonra saha dışında Real Madrid'de de olabilirim. Eğer Fenerbahçe bana bir teklif yaparsa, bir kez daha burada olmaktan mutluluk duyarım. Herkese teşekkür ediyorum. Bir gün tekrar görüşeceğiz" şeklinde konuştu.
Carlos, son olarak Türkçe "Teşekkürler Türkiye" diyerek veda ederken, 20 Aralık Pazar günü Türkiye'den ayrılacağını söyledi.

0 yorum