Advertising Console

  Sanat Güneşi Zeki Müren, Konserle Anıldı

  Repost
  Gplay

  Gplay

  447
  11 866 izlenme
  Osmangazi Belediyesi Sanat Güneşi Zeki Müren'i ölümünün 13. yıldönümünde Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlediği muhteşem bir geceyle andı.
  Osmangazi Belediyesi, Sanat Güneşi Zeki Müren'in 13. ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlediği gecede, musiki tutkunlarına keyifli bir akşam yaşattı. Gece Zeki Müren'in hayatını anlatan belgesel film gösterisiyle başladı. Gösterinin interaktif bölümlerinde Sanat Güneşi'nin seyirciye hitap etmesi, kısa bir "hoş geldiniz" konuşması yapması izleyenlere duygusal anlar yaşattı.
  Gecenin konuk sanatçıları Yıldırım Bekçi ve Nalan Altınörs belgesel filmin ardından sahneye birlikte çıktılar. Birlikte seslendirdikleri ilk şarkının ardından Altınörs sahneyi Yıldırım Bekçi'ye bıraktı. Zeki Müren'in seslendirdiği Türk Sanat Müziği eserleri Yıldırım Bekçi'nin ağzından sanatseverlere sunuldu. Gecenin ikinci bölümünde sahne alan ünlü sanatçı Nalan Altınörs ise sanatseverlere seslendirdiği şarkılarla davetlilere unutulmaz bir akşam yaşattı. Gecenin finalini "Şimdi Uzaklardasın" adlı şarkıyla yapan ünlü sanatçılara izleyenler dev bir koro oluşturdular ve eşlik ettiler. Sanatçılar bu dev koro arasında yer alan Türk Musikisi'nin duayenleri Erdinç Çelikkol ve Kutlu Payaslı'yı da unutmadılar. Sanatçılar sahneden inip izleyiciler arasında oturan iki duayenin yanına gelerek, üstatlara iltifatlarda bulundular. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, gecenin sonunda bu geceye katılarak Bursalı sanatseverlerin coşkusuna ortak sanatçılara birer teşekkür plaketi sundu.
  Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen geceye Vali Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Milletvekili Mehmet Ocakdan, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, Ak Parti İl Başkanı Nagıp Vardar, Türkiye Eğitim Vakfı Bursa Şube Başkanı Erdem Birmeç'in yanı sıra Zeki Müren'in ailesi ve sanatseverler katıldı.