Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Beğen
Daha sonra izle
Paylaş
Ekle

Recep Yiğit'in kitap okuma alışkanlığı hakkındaki görüşleri

9 yıl önce342 views

fozcan

Fatih Özcan

SBS birinciliğinin
altında “Kitap Kurdu” kampanyası vardır.

Burdur’un OKS ya da SBS birinciliğinin altında yatan en önemli etken Milli eğitim’in disiplinli bir program çerçevesinde okullarda yıllardır uyguladığı “Kitap kurdu” ya da “Kitap Okuma Seferberliği” faaliyetleridir.

Milli Eğitim Müdürü Recep Yiğit’e aşağıdaki sorumuzu yönelttiğimizde “doğru düşünen akıl için yol birdir” sözünün gerçekliğine ulaştık bir kere daha.

Sayın müdürüm, 8 Eylül Uluslar arası Okuryazarlık ya da Dünya Kitap Okuma Günü nedeniyle yayınlanan MEB raporunun çok acı veren sonuçları var. Kitap okuma oranı açısından çoğu geri kalmış ülkelerden bile gerideyiz; gelişmiş ülkelerle aramızda uçurumlar var. Kitaba yatırım konusunda da “Hint fakiri” olduğumuz ortaya çıkmış. Bir Norveçli kitaba yılda 137, Alman 122, İsveçli, Avustralyalı ve Belçikalı 100, Amerikalı 95 dolar harcarken bir Türk yılda kitap için sadece 0,45 dolar harcama yapıyor. Bu oran, dünya ortalaması olan 1,3 doların da çok altında.

Bu videoyu bildir

Bir konu seçin

Videoyu yerleştir

Recep Yiğit'in kitap okuma alışkanlığı hakkındaki görüşleri
Otomatik oynat
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/xah2hb" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle