Advertising Console

  Hidrojenle Çalışan Araç Hidroket II Görücüye Çıktı

  Repost
  Gplay

  Gplay

  430
  3 226 izlenme

  12 yorum

  Özberk Öztürk
  HİDROKET II (Ankara Üniversitesi) - TÜRKİYE 2.NCİSİ OLMUŞTUR !!!
  HİDROKET II (Ankara Üniversitesi) - Ayrıca AUDENCIA (Telemetre Sistemi) ile Tübitak En iyi tasarı ödülünü almıştır !!!

  2 ÖDÜLLE DÖNEN TEK TAKIM.. EN İYİ TAKIM ÖDÜLÜ OLSAYDI ONU DA BİZE LAYIK GÖRMÜŞLERDİ...

  Birincilik Makina Mühendisleri Odasına ait. Üniversiteler arasında 3. gelen takımla aramızda 6 turluk bir fark yaratarak birinci olduk...
  Güçlüyüz ve gururluyuz... Birinciliği ellerimizle verdik.. Ama üzülmüyoruz... Gerçekleri sadece bizler biliyoruz...

  Özberk Öztürk6 yıl önce
  wime77
  Sorunun nasıl sorulduğu soruyu soran kişinin tarzıdır ve yanlış anlaşılabilir .Bu soruya verilecek en akılcı cevabı vermenizi bekledim.

  Makina mühendisi değil CNC tezgahı tekniker veya teknisyen kullanır.Ekibede dışarıdan birilerini dahil etmemek ve kapalı çalışma ise emin olun Türkiye deki üniversitelere has birşey..Örneğin ben üniversitedeki araştırma ve geliştirme ekibindeyim.Yaptığım çalışma ise henüz Türkiyede ders olarak bile verilmiyor ve ben Türkiyenin bir köyünde yaşıyorum.

  Pınarbaşında başarılar..Umarım bu deneyimler sizlere yeni ilhamlar verir ve yapılmayanı birkez daha yaparsınız.
  wime776 yıl önce
  right_923
  Keşke sizde "Bunu rusyanın bir köyünde yaşayan adamın biride yapabiliyorsa siz ne yaptınız diye sormazlarmı ?" sorusunu yöneltmeden önce aracın donanımı nedir,vizyonunuz nedir,üretimi kendiniz mi yaptınız diyerek yorumunuzu yapsaydınız.Ekibimizde makina mühendisi olmamasına rağmen elektronik,fizik mühendisliği öğrencileri sanayi de torna,freze,cnc tezgahlarını kullanmayı öğrendiler ve emin olun her aşamada ekipten olmayan başka kimseyi bu işe dahil etmediler. Pazar günü İzmir Pınarbaşı Yarış Pisti'n de de inşallah bu emeklerin karşılığını alacağız. Gelme imkanınız varsa gelin sizleri de bekleriz. Böylelikle hem bizim hemde diğer üniversitelerin ne ürettiklerini görmüş olursunuz.
  right_9236 yıl önce
  wime77
  Bu araçta kullanılan herşeyi siz yaptıysanız şunu söyleyebilrim.
  TEBRİKLER.Yalnız bu bilgi hiçbir yerde yazmıyor.

  internette bilgi almak varken neden telefon ? Forumlara yazı yazıp zaman kaybetmeyin.
  Yaptığınız aaç hakkında birşeyler yazmanız yeterli.Motoru nedir AC mi dc mi ? Netür bir sürücü var kaç kw lik bir motorunuz var ? Netür bir sürücü devreniz var ? Yakıt yönetimi nasıl bir yazılımla yapılıyor gibi içeriği yazmanız halinde emin olun benim gibi birkaç insan çıkıp bu projeye en az sizin kadar sahip çıkabilir ve katkı sağlayabilir.
  Hatta belki bu insanların ciddi bir çevresi ve maddi imkanı vardır ve size sponsor olabilir.

  Bu nedenle ne yaptığınızı ve vizyonunuzu öğrenmeye çalşmaktayım.

  wime776 yıl önce
  Özberk Öztürk
  BAY/BAYAN wime77 ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum, bilmekte istemiyorum.
  merak ettiğiniz gerekli bütün bilgileri bizi telefonla arayıp öğrenebilirsiniz. biz ulaşılmaz kişiler deilizki buralardan bu kadar ciddi sorular sorup cevap beklemektesiniz. aklınızda hiçbir soru kalmayacaktır.
  En başta düzgün soru ve eleştiri yapıldığı sürece düzgünce cevap verilir. Şuan da yarış alanındayız ve hala burada forumlara sayfalara yazı yazmak zorunda kalarak zaman kaybediyoruz. İletişim bilgilerimiz çok incelediğiniz sitemizde mevcut. sanal ortamda laf kalabalığı ile uğraşmaya gerek yok.BU ARADA HERŞEYİ BİZ YAPTIK DERKEN CİDDİYDİM. KAROSERCİ de BİZDİK teşekkür ederiz. kimseye birşeyi isptalamıyoruz. yaptıklarımız ortada ve kayda değer!
  Çok merak ediyorsanız ANKARA ÜNİVERİSTESİ ve atöylemizin kapıları herkese açıktır.BEKLERİZ !
  araba başında yönelttiğiniz bütün soruları cevaplarız.
  Özberk Öztürk6 yıl önce
  Daha fazla yorum göster