Son aramalarınızın tümünü kaldırmak istiyor musunuz?

Tüm son aramalar silinecek

Aksaray PMYO 2009 mezuniyet törenleri renkli geçti

8 yıl önce6.9K views

hakanhaber

Hakan Çal

Aksaray Polis Meslek Yüksekokulu 7. dönem mezunları 440 öğrenci düzenlenen törenle yemin ederek mesleğe ilk adımlarını attı. Törenlerde döner bıçaklı bir saldırganın etkisiz hale getirilişi ve bıçaklı saldırganın tavırları gerçek bir olayı aratmadı.
Aksaray Polis Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen törene 7. dönem mezunu polislerin yanı sıra Aksaray protokolü ve öğrencilerin aileleride katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Aksaray PMYO Müdürü Naci Uğur, “Amacımız, 100 yıldır Türk milletinin vatanı olan bu güzel ülkenin dört bir yanından gelen gençlerimizi, çağın ihtiyaçlarına uygun, milli, manevi ve kültürel değerlerini benimsemiş, vatanını, milletini, bayrağını canından çok seven, insan haklarına saygılı ve hür düşünceye sahip polisler olarak yetiştirmektir."dedi.
PMYO müdürü Uğur sözlerini 6 ocak 2009’da görev için Nevşehir’e giderken geçirdikleri kaza sonucu görev şehidi olan polis memuru Murat Hamleci ve PMYO öğrencisi Halil Sizer’i de unutmadı. Uğur sözlerini Doğu Türkistan’da hunharca katledilen Uygur Türklerine rahmet dileyerek tamamladı.
Törende konuşan Vali Orhan Alimoğlu, polislerin vatandaşın can ve mal güvenliğinin korunmasında çok önemli bir görev ifa ettiklerini belirterek 7. dönem mezunlarına yeni görevlerinde başarılar diledi.
Törende Trabzon Polis Meslek Yüksekokulu 2008-2009 yılı mezunlarından ilk 10'a girenlere plaket ve çeşitli hediyeler verildi. Törenin en heyecanlı bölümü ise öğrencilerin toplumsal olaylara nasıl müdahale ettiklerini gösterdikleri oyunlar heyecanla izlendi. Özellikle döner bıçağını aline alarak gözaltına alınan kardeşinin serbest bırakılmasını isteyen bir saldırgana polisin müdahalesi ve saldırganın tavırları gerçek bir olayı aratmadı.
Genç polisler, bayrak üzerine el basarak yemin ederken, tören geçit resmiyle sona erdi. Genç polisler, törenin ardından şapkalarını havaya atarak mezuniyeti kutlarken, aileleri ve yakınları da bu sevince ortak oldu.